SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Bütün şartları değerlendireceğiz ama baktık olmuyor, mevcut kadrom bana yeter” diyen tecrübeli hoca, Süper Lig'in en golcü forvet hattına güvendiğini bir kez daha gösterdi.

Beşiktaş ocak ayı transfer dönemi için pek çok forvet ile görüşüyor ama bir türlü sonuç alamıyor. Taraftarlar ezeli rakiplerin hamlelerine cevap verilmesini bekliyor fakat Samet Aybaba camiaya güven aşılıyor: Golcülerim bana yeter… Aslında hafızası iyi olanlar Aybaba'nın aynı sözleri sezon başında da kullandığını hatırlayacaktır. Sezon girerken “Fovete ihtiyacım yok” diyen tecrübeli hoca o dönemde çok eleştirilmiş ancak ilk devreyi ligin en skorer takımı olarak kapatan Beşiktaş, Aybaba'nın haklı olduğunu göstermişti.

Ve Gökhan Süzen transferi sonrası, “Bize pek çok açıdan katkısı olacak önemli bir hamle yaptık” diyen Samet Aybaba, beklentilerin fazla olmaması gerektiğini kaydetti. Takım içi dengeleri bozmak istemediklerinin altını çizen tecrübeli çalıştırıcı elindeki golcüleri de küstürmemek adına önemli bir açıklama yaptı. Aybaba, “Çok iyi bir isim alacağız diye kimseye yüksek fiyat ödemeyiz. Şubat ayına kadar süremiz var. Bütün şartları değer-lendireceğiz ama baktık bir isim bulamıyoruz o zaman mevcut kadrom da bana yeter” ifadelerini kullandı.

GÖKHAN 19 NUMARA 

Beşiktaş devre arasındaki ikinci transferi Gökhan Süzen'i KAP'a bildirdi. Yapılan açıklamada İBB'ye dört taksitte 1.1 milyon euro ödeneceği kaydedildi. Siyah-beyazlılar, İBB'ye 25 Ocak'ta ilk 300 bin euroyu ödedikten sonra 25 Nisan'da 250 bin euro,

25 Temmuz'da 300 bin euro ve 25 Ekim'de 250 bin euro daha verecek.

Tarafların anlaşmasının ardından BJK TV'ye konuşan Gökhan, “Beşiktaş gibi bir kulüp tarafından istenilmek gurur verici. Transferimde emeği olan Fikret Orman, Samet Aybaba ve İBB'li yöneticilere teşekkür ediyorum. 19 numarayı giymek istiyorum. Benim için büyük anlam taşıyor. Eşimle düğünümüzün tarihi. Oynamak istediğim bölge sol bek. Tabii yüzüm hücuma da dönük olacak. Başka takımlar da benimle ilgilendi ama ben ‘feda' diyerek Beşiktaş'ı seçtim. 5.5 senelik Süper Lig tecrübem var. Rekabetin içinde varım. Oynamak ve kendimi ispatlamak için geldim” ifadelerini kullandı.

CENK VE VELİ’YE FIRÇA

Beşiktaş’ın 2-0 kaybettiği Wolfsburg maçının devre arasında Samet Aybaba iki futbolcusu Cenk Gönen ve Veli Kavlak'ı sert şekilde azarladı. Aybaba, ilk golde boşa çıkan genç file bekçisine “Antalya'daki kupa maçında da aynı hatayı yapmıştın. Kendini geliştirmen için bekliyorum ama bu hatalı çıkışlara olmaz” dedi. Ardından da Veli'yi hedef alan tecrübeli çalıştırıcı, “Orta sahayı sana emanet ediyoruz ama orası yol geçen hanına dondü. Formayı almak istiyorsan bu şekilde olmaz” diye uyarıda bulundu.

Yayınlanma Tarihi:07:21,