SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Samet hocanın her iki transfer döneminde de ısrarla istediği Gökhan Süzen transferi nihayet sonlandı.

Düzcespor altyapısında oynarken keşfedilip G.Saray altyapısına transfer edilen ve burada Ardalı, Cafercanlı 87 jenerasyonunun dikkat çeken isimlerinden olan Gökhan, üç yıl G.Saray alt yapısında oynadıktan sonra Abdullah Avcı hocanın ayrılması ile başlayan Suat Kaya döneminde forma şansını kaybetti. Avcı tarafından İBB'ye transfer edilen Gökhan ilk senesinde maç tecrübesi kazanması adına Alibeyköyspor'a kiralık verildi. İkinci ve üçüncü sezonunda daha çok forma şansı bulan Gökhan bu şansı sol bek olarak değil daha çok kaptan Ekrem Ekşioğlu'nun önünde sol kanat oyuncusu olarak buldu. Sol bek olarak sadece Ekrem'in sakat veya cezalı olduğu haftalarda forma giydi.

Gökhan’ı incelediğimizde teknik kapasitesi yüksek, fiziki açıdan kuvvetli, kanat organizasyonlarını iyi sonlandıran, forvet oyuncularına etkili gol ortaları yapabilen, duran topları iyi kullanan bir oyuncu profili çıkıyor karşımıza. “Bu özellikleri bize Gökhan'ın Beşiktaş'ın aradığı bir sol bek olduğunu gösteriyor mu?” derseniz, cevabım ‘Hayır' olur. Bu özellikler bana Gökhan'ın biraz daha teknik kapasitesi yüksek olan, biraz daha genç bir Uğur Boral versiyonlu oyuncu olduğunu gösteriyor.

BASKI ALTINDA NE YAPACAK?

Samet hocanın Gökhan'ı ısrarla istemesinin nedeni sadece sol bek ihtiyacını gidermek ise bu tansferin çekinceli tarafları var derim. Süper ligde az sayıda maçta sol bek oynamış, baskı altında göstereceği performansında soru işaretleri ile dolu olan, sahip olduğu performans özellikleri ofansif kanat oyuncusu olmaya daha elverişli olan oyuncudan nasıl bir sol bek performansı izleriz hep beraber bekleyip göreceğiz. Ancak Samet hocanın ligimize genç oyuncu kazandırmakta gösterdiği başarısını göz önüne aldığımızda “Neden olmasın?” demekten de kendimi alamıyorum açıkcası.

Beşiktaş’ın bu transferinin kalesinde gördüğü gol sayısının azalmasında ne ölçüde çare olacağını ikinci yarıda oynanacak maçlar bize gösterecek. Umarım Riera ve Uğur Boral gibi sol bek görünümlü sol kanat oyuncusu kervanına Gökhan Süzen'i de eklemeyiz.