SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sarı kırmızılıların efsane yıldızı, “Galatasaray Kulübü ile diyaloğunuz nasıl?” sorusuna, “Ben Metin Oktay'ın rekorlarını da geçtim, ama Galatasaray Müzesi'nde bir çorabım bile yok” yanıtını verdi.

Hürriyet'in sorularını içtenlikle yanıtlayan Şükür, kendi kariyerinden, Türk futbolunun bugünkü durumuna ve şike sürecine kadar pekçok konuda açıklamalar yaptı.

‘ABİLERİM BENDEN YARDIM İSTİYOR'

Futbolda maneviyatın da önemli olduğunu vurgulayan Hakan Şükür şunları söyledi: “Futbolda tabii ki çok çalışmak yanında şans faktörü de önemli. Türk futbolunda gelecekte de yeni Emre'ler, Arda'lar çıkacaktır. Önemli olan inanmak. Futbolda maneviyattan uzaklaşıp başarılı olamayanlar çok. Parasını değerlendiremeyen, şu anda maddi durumu iyi olmayan bir çok eski futbolcu arkadaşım, abilerim yanıma gelip yardım istiyor. Benim de yardım ettiğim oluyor. Futbolda başarılı olmak için spor ve maneviyat at başı birlikte gitmeli. Sağlam bir limana sığınmak gerekir.”

‘ARKADAŞLARIM BENİ TOKATLADI'

Hakan Şükür, golcülüğü hakkındaki soruyu yanıtlarken de ilginç bir olayı anlattı. Milli futbolcu, “Futbol hayatımda herkesi şaşırtan goller kaçırdım. Bazen de imkansız, atılamaz golleri attım. O golleri herkes gibi ben de nasıl attığımı inanın bilmiyorum. Dünya Kupası tarihinin en erken golünü attığım günden önce maneviyatıma hakaretlerden dolayı uykusuz bir gece geçirmiştim.

Devamlı esniyordum. Arkadaşlarım beni canlandırmak için yüzüme tokat atıyordu. İşte o halde sahaya çıktım ve tarihe geçen golü attım.”

ŞİKE YAPAN CEZALANDIRILMALI

Şike için kendisine teklif gelmediğini söyleyen Hakan Şükür, “Böyle bir teklifin gelmemesi için doğru yaşadım. Gençler, büyüklerin talepleri karşısında aciz kalıp şike yapmışsa da ceza verilmeliydi” dedi.

İMPARATOR SONUNDA PATLADI

CARLINHOS ADIM ADIM…