SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş yöneticisi Tamer Kıran, futbol takımında yaşanan değişiklikler ve kulüp politikasında Demirören dönemine nazaran yaşanan gelişmeleri belirtirken sözleşmesi biten isimler ve takımdan gönderilmesi beklenen futbolcular hakkında da konuştu.

‘NENE BÜYÜK İHTİMALLE OLMAYACAK’

Nene’nin Beşiktaş’a transferi hakkında konuşan Kıran, “Nene transferi büyük ihtimalle olmayacak. Bu konuyu da artık burada kapatmakta fayda var. Ancak daha transfer tarihinin bitmesine zaman var. Devre arasında yapılan transfer işleri çok riskli oluyor. Bu dönemdeki oyuncular genelde kulüpleriyle problem yaşayan oyuncular oluyor. Sorunsuz bir adamı almak istediğinizde 8-10 milyon euro bonservis bedeli istiyorlar. Gönül isterdi ki mali durumumuz bu paraları verecek düzeyde olsun ama Beşiktaş ciddi bir mali kriz içinde, bu krizden çıkmak için maliyeti az oyuncularla devam etmek istiyoruz” dedi.

‘HOCAMIZ BAŞKA BİR TRANSFER İÇİN İSTEKLİ DEĞİL’

Aybaba’nın transfer konusunda istekli olmadığını belirten Kıran, “Hocamız öncelikle sol bek transferinin daha önemli olduğunu dile getirmişti, biz de Gökhan Süzen’i alarak o isteğini yerine getirdik. Başka bir transfer için fazla istekli olmayacağını söyledi. Tabi şartlar değişebiliyor. Şunu da belirteyim, Mustafa Pektemek Mart ayı gibi sahalara dönecek, bizim için önemli bir forvet” diye konuştu.

ALMEIDA MESELESİ

Portekizli golcünün sezon başında kendilerine gitmek istediğini söylediğini ve transferi için ellerinden gelen yardımı yaptıklarını dile getiren Kıran, “Transfer sezonu bittiğinde istenildiği gibi olmayınca ‘Ben buradayım, siz elinizden geleni yaptınız, ben her şeyimi Beşiktaş için vereceğim’ dedi. Şu an Almeida’nın performansını herkes görüyor. Almeida kendisi ile ilgilendiğimizi görünce takıma kendisini adadı. Köşe gönderindeki topa koşan bir Almeida gördük” ifadelerini kullandı.

‘F.BAHÇE VE G.SARAY’DAN FARKLIYIZ’

Kıran, Beşiktaş’ın ezeli rakipleri F.Bahçe ve G.Saray’dan farklı bir takım olduğunun altını çizerek sözlerini şöyle tamamladı:

“Beşiktaş üçüncü sayfa takımıdır. Sansasyon haberlerle değil, yaptığı çalışmalarla Beşiktaş birinci sayfaya yükselir. Beşiktaş’ın genetiği diğer iki rakibimizden daha farklı. Biz uzun bir süre düşük profilde yol aldık. Seksenler ve doksanların başlarında biz başarıyı yakaladık ancak daha sonra başarısızlıklar geldi. Siyah beyazlı ekip rakiplerine benzemeye çalıştı ancak olmadı. Biz şu an seksenlerin ve doksanların ruhunu yakalamak ve günümüzün yönetim tarzı ile birleştirmeye çalışıyoruz. Beşiktaş rakipleri gibi olmayı denedi ancak başarılı olmadı.”

‘GOLCÜLERİM BANA YETER’ / TIKLAYIN