SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Terim gibisi yok’

Galatasaray ve Fenerbahçe'yi deviren Karabük’ün hocası Mesut Bakkal, Süper Lig'in gidişatından takımının son durumuna kadar birçok konuyu değerlendirdi.

Güncellenme: 11:01, 07/01/2013
‘Terim gibisi yok’

Göreve gelmesinin ardından önce G.Saray'ı deplasmandan mağlup edip, ilk yarının da son maçında F.Bahçe'yi Kadıköy'de deviren Mesut Bakkal, sezonun ilk devresinin en çok konuşulan isimlerinden biri olurken şampiyonluk adayının ise G.Saray olduğunu söyledi.

Sarı-kırmızılı takımın oyuncu kalitesi bakımından rakiplerinden bir adım daha önde olduğunu savunan deneyimli teknik adam, “Bence G.Saray şampiyon olur. G.Saray'ın hem oyuncu kalitesi hem geldiği noktada ipi göğüsleyeceğine inanıyorum. Şampiyonlar Ligi'nde de yoluna devam edeceğine inanıyorum ve çok istiyorum. Bitti dediğimiz anda küllerinden doğdu G.Saray.

TERİM FAKTÖRÜ

Bunu en büyük sebebi Fatih Terim. Kendisi çok deneyimli. Oraları ve de nasıl olması gerektiğini çok iyi biliyor. Kaliteli bir takım kurdu kendisi. Belki Süper Lig'le beraber inişli çıkışlı bir grafik sergilemiş olabilirler ama bu da normal” dedi.

‘OYUNCULARIMI İYİ TANIRIM'

“Elimizde sihirli değnek var mı bilmem ama gittiğim takımlarda sonuç öyle gözüküyorsa ne mutlu bana. Ligi iyi tanıyorum. Takımdaki oyuncularla uzun süredir birlikte çalışıyorum. Hepsini yakından tanıyorum. Bunun üstüne mevki anlamında yaptığımız seçimler de doğru olunca ortaya bu tablo çıktı. Oyuncularımla bire bir ilgileniyorum.

Yaptığımız toplantılarda onlarla karşılıklı konuşuyorum. Takımın ön tarafında inanılmaz kaliteli, çok hızlı oyuncular var. Bunun da artısını zaten her maçta yaşıyoruz.”

‘CESUR OYNAYIP YENİLELİM'

“İngiliz futbolunu çok seviyorum. Yakından da takip ediyorum. Biz de oyun anlayışı olarak aslında biraz böyle oynuyoruz. Korkak oyundan nefret ediyorum. Cesur futbol oynatmayı çok seviyorum. İlerde baskı yapan, kanatlardan bindiren bir oyun oynuyoruz. Tabii ki bunun riskleri de var..

F.Bhçemaçını kazanamayabilirdik. Kaybedeceksen de cesur oynayıp, iyi mücadele edip kaybetmek gerektiğini düşünüyorum. Oynadığımız oyun keyif vermeye başladı.”

LUALUA’YA: BİR TANE DAHA AT ÇIKARAYIM

“F.Bahçe maçını kaybetseydik bile oyuncularımı kutlardım. Çünkü çok yürekli oynadılar. LuaLua'yı neden çıkardığımı soruyorlar. Ben de çıkarmak istemezdim. Ama adelesinden sakatlandı. Devre arasında konuştuğumuzda dedim ki ona; “Bir tane daha at çıkarayım.” O da golü bulunca aldım.”

‘MİLLİ TAKIMA GİTTİKLERİ İÇİN ÖZÜR DİLEDİLER’

“Biz artık bir aile gibiyiz. Neredeyse bütün günümüz beraber geçiyor. Kendi aramızda zaman geçirmek için bütün takım soru hazırlayıp bilgi yarışması bile oynuyoruz. Türkiye'nin Cumhurbaşkanı kim? gibi sorular soruyoruz.

Yabancılar da seviyorlar birlikte zaman geçirmemizi. Shelton ile LuaLua milli takıma gidecekleri için gelip özür dilediler. Milli takımlarına gidecekleri için kendilerini kötü hissediyorlar. İşte aile olmak bunun için önemli. “

‘TERİM HOCALARIN HOCASI’

“3 Büyükler'in başında yerli teknik direktör olması futbolumuz için çok önemli.”

“Türkiye’de çok iyi yerli hocalar var. Ertuğrul Sağlam, Aykut Kocaman, Samet Aybaba zaten Fatih Terim hocaların hocası. Bu sene 3 Büyükler'in başında yerli teknik adamlar var. Tabii böyle olması çok büyük sevinç veriyor bize. Samet Aybaba beklentinin çok üstüne çıktı. Berabere kaldıklarında bile taraftarlarından alkış alıyorlar. Çünkü sahada inanılmaz bir mücadele sergiliyorlar.

F.Bahçe UEFA'da yoluna devam ediyor. Avrupa'da başarılı da olacaklarını düşünüyorum. G.Saray ise Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıktı, ligde ise lider. Hepsi de çok başarılı. Umarım onların başarısı alttan gelen yerli hocaların önünü açar.

‘SIRA GELİR…'

Ben her zaman böyle zordaki takımların başına geliyorum. Fakat inşallah bir gün bize de sıra gelir. Ancak Karabük'te yapacak daha çok işim var.”

‘YERLİYE NEDEN GÖREV YOK?’

“Takımlarımızın yerli teknik adamlara neden görev vermediklerini anlamıyorum. Yönetimlere sormak lazım. Yerli hocalarımız çok kaliteli. Pro lisanlıyız bir kere. Bize ders vermeye gelen yabancı hocalar da aynısını söylediler. Siz inanılmaz fazlasınız diyorlardı. Bizde isimlere çok önem veriyorlar. İsim olsun da cisim olmasın.”

‘MALİYETİMİZ BİR TRANSFER KADAR’

“Karabükspor’un toplam maliyeti 3 Büyükler'in bir transferinden bile az. Ama yine de onları yenebiliyoruz. Artık Anadolu takımları iyi kadrolar kurmaya başladı. Kaliteli isimler buluyorlar. Bu süreç devam ediyor, devam da edecek. Şu ana kadar başarılı olduğumuzu düşünüyorum.”

Yayınlanma Tarihi:11:00,