SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın hazırlık maçında Alanyaspor’u 6-2 yendiği mücadele sonrasında teknik direktör Fatih Terim açıklamalarda bulundu. Transferler konusuna açıklık getiren deneyimli hoca, bazı transferlerin kendi istediği için olmadığı yolundaki haberlere yanıt verdi.

‘SNEIJDER’E EVET DESEM…’ 

Galatasaray’a fayda sağlayacak bir oyuncuya kesinlikle hayır demeyeceğini belirten Terim, “Benim iyi futbolcuya, katkıda bulunacak oyuncuya hayır dediğim görülmemiş. Ama Öyle haberler çıkıyor ki ben de hayret ediyorum. Ben Sneijder’e evet desem 5’ti 1 hafta sonra evet demediğim için 15 olmuş. Olmayan transferlerin suçu bendeymiş. Biz eski, şöhretli futbolcuları kabul eden bir teknik heyet değiliz” diye konuştu.

Transferde sadece bugünü değil, geleceği de düşündüklerini dile getiren Terim, “Oyuncu alırken yıllar sonrasını düşünmek zorundayız. En yüksek bedelli oyuncu bizde katkı sağlayacak diye bir durum yok. Siz daha iyi araştırırsanız neyin ne olduğunu daha iyi bilirsiniz. Ben bir karar vermişsem ona sahip çıkarım, ısmarlama işlere dikkat etmek lazım. Şimdiye kadar yaptığımız iş kötü değil. En faydalı olacak isim, bize seviye atlatacak oyuncuları seçmeye bakıyoruz. Mümkünse de geri dönüşü alan oyuncular istiyoruz. 6 aydır, 1 sene oynamamış istemiyoruz. Galatasaray seyircisinin taraftarının bize olan güveni ve inancını biliyorum ve ona göre davranıyorum” ifadelerini kullandı.

ASLAN’DAN GOL ŞOV

VE G.SARAY ŞAMPİYON 

‘BANA GÜVENMEDİLER’

ASLAN BÜYÜK DÜŞÜNÜYOR

ESKİ ASLAN ‘KURT’ OLUYOR!

Yayınlanma Tarihi:08:25,