SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Özdilek… 16 Kasım 2005 günü A Milli Takımımız'ın İsviçre ile oynadığı Dünya Kupası eleme maçında attığı çelme hala hafızalarda. O olaydan sonra Fatih Terim'in yardımcılığını bırakan namıdeğer Şifo'nun yolu, yine Terim'le kesişti, ancak bu kez Süper Lig'in zirvesinde. Geçtiğimiz sezon son maçta kümede kalmayı başaran kırmızı-beyazlılar, şimdi bambaşka bir yerde. Sezon başında kimse onlara şans vermiyordu, en iyi ihtimalle orta sıralarda olacakları öngörülüyordu. Ancak Antalyaspor hem oynadığı futbol, hem aldığı sonuçlar hem de onurlu mücadelesiyle ilk yarının tartışmasız en iyi takımı oldu. Mehmet Özdilek, başarının sırrını AMK'ya anlattı, ikinci yarı öncesi hedefleri açıkladı.

BU TAMAMEN BİR  EKİP İŞİ

“Sezon başı hiç bonservis bedeli harcaması yapmadan tüm transferleri gerçekleştirdik. Bu konuda yanlış bir algılama var. Bizim sezon başında bonservis bedeli ödeyerek aldığımız oyuncu olmadı. Takımımızın değeri 7.5 milyon euro. Biz, bizden çok misli ücretlerle kurulan takımlarla mücadele ediyoruz. Ancak para, her şekilde başarıyı getirmiyor. 5 yıl bu şehirdeyim ve iyi kötü günler yaşadık. Bu sene başarı geldi, ama bu durumu sadece şahsımla ve ekibimle bütünleştirmek doğru olmaz. Başkan, yöneticilerimiz, oyuncu grubu ve şehir bu durumu tetikleyen öğeler.”

SADECE BU SENE DEĞİL…

“4 yıldır bu ligin bir oyuncusu olmak bizim için birinci plandı. İlk olarak bunu başardık. Artık bir kademe daha yukarı çıkmak için hamleler yapmak istedik. Bu amacımızı saha neticeleri ile pekiştirmemiz gerekiyordu. Antalya buralarda olmayı hak eden bir şehir. Sadece anlık başarılarla değil, sağlam adımlarla yolumuza devam etmek istiyoruz. Amacımız bulunduğumuz yeri özümsemek. Buralarda kalmanın zor olduğunu biliyoruz. Ligde geldiğimiz yerde kalmak çok zor, bunun bilincindeyiz. Ama bizim hedefimiz sadece bu sene değil”

ARTIK HER HEDEFE VARIZ

“Tecrübeli bir kadromuz var ve bıraktığımız yerden devam etmek istiyoruz. Bu saatten sonra gelebilecek hiçbir hedefe yok deme şansımız yok. Geçtiğimiz dönemde sıkıntı yaşayan Anadolu takımlarının bir anda bu aşamaya gelmeleri bazen sıkıntılar yaratabiliyor. Bu aşamaları daha önce yaşamış bir oyuncu kadrom var. Futbolu sahada yüreğimizle oynuyoruz. Bu sezon bizim için bir aşama daha yukarı çıkma yılıydı ve ilk 16 maç sonunda bunu başardığımızı söyleyebilirim. Aslında bugün itibari ile çok da başarılmış bir şey yok. 17 zorlu lig haftası daha bizi bekliyor. Aynı ciddiyet ile yolumuza devam edeceğiz.

‘PUTİN İLE ERDOĞAN OLUMLU YAKLAŞMALI’

Özdilek, dünya devi Gazprom ile yapacakları sponsorluk anlaşmasının önemine de vurgu yaptı. Genç çalıştırıcı, “Bu kısa vadeli bir sponsorluk değil. Başarıya da endeksli. İşin imza aşamasına gelmesi için Recep Tayyip Erdoğan ve Putin'in de konuya olumlu yaklaşması lazım. Antalya'ya gelen ve Antalya'da yaşayan binlerce Rus nedeniyle bizi terih ettiklerini düşünüyorum. Böyle bir anlaşma olursa bizim için iyi olur” dedi.

Ersoy ÖZDEM / AMK