SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

NBA’nin 67. sezonunda, dört lejyonerimizin oynadığı maçlar ve gösterdiği performanslar, ülkemiz spor basınında da yakından takip ediliyor.

Interpress’in, Türkiye’deki iki binden fazla ulusal ve yerel yazılı basında yer alan haberleri mercek altına aldığı araştırma, 30 Ekim’den bu yana NBA’de oynanan maçlar hakkında toplam 2 bin 204 adet haberin yayınlandığını ortaya çıkardı.

Basketbolun kalbinin attığı NBA’deki Türk oyuncuların, ülkemizdeki haber yansımalarını araştıran aynı rapora göre hakkında en çok haber, NBA’de bu yıl üçüncü sezonunu geçiren Ömer Aşık üzerine çıktığı belirlendi. Yeni sezonda Houston Rockets forması altında başarılı maçlar çıkaran Aşık, toplam 611 defa spor sayfalarında yer alarak, 2012 yılında isminden en çok söz ettiren Türk basketbolcu oldu.

Süper yeteneklerin şovlarıyla güzelleşen NBA’de, Utah Jazz’da ikinci sezonunu geçiren Enes Kanter, şimdiye kadar hakkında çıkan 412 haberle ikinci sırayı alırken, beş sezondur NBA’de ter döken Ersan İlyasova’da Milwaukee Bucks forması altında 297 kez haber olmuş.

On Üçüncü sezonunda yeniden Orlando Magic forması altında mücadele eden Hidayet Türkoğlu, geçirdiği ağır sakatlık nedeniyle uzun süre forma şansı bulamayınca şimdiye kadar 245 kez haberlerde yer alabilmiş.