SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Artık daha farklı bir Fenerbahçe’nin sahada olacağını belirten Gökhan Gönül, “Yaşanan problemlerden sonra bir şekilde artık bir şeylerin değişmesi gerektiğini söylemiştik. Biz de bunu gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Antrenmanların daha iyi ve kıran kırana geçmesinin nedeni de bu aslında. Top rakipteyken de artık daha iyi olmalıyız. Zaten top bizdeyken iyi bir takımız. Biraz daha ısıran bir takım olmamamız gerektiğini aramızda konuştuk. Hepimiz kaliteli, yetenekli futbolcularız ancak sadece yeteneğimizle halledemeyeceğimiz şeyler var. Artık dünyada her futbolcu koşuyor, mücadele ediyor. Biz de bu açıklarımızı kapatmaya çalışıyoruz. Yaptığımız idmanlara da bunları yansıtmaya başladık. İnşallah bundan sonra da böyle devam eder” dedi.

Raul Meireles’in takıma çabuk uyum sağladığını söyleyen Gökhan, “Raul Meireles geleli çok olmadı ancak sanki yıllardır aramızdaymış gibi Fenerbahçe’yi sahiplendi. Fenerbahçe’nin onun hayatında çok önemli olduğu bir gerçek. Açıkçası Galatasaray maçında yaşananların da bu nedenle olduğunu düşünüyorum. Orada kimse Meireles’in şov yaptığını düşünmemeli çünkü o gerçekten bu takımı sahiplendi. Onun şov yaptığını düşünmek kesinlikle yanlış olur.”

‘MUCİZEYİ YİNE BAŞARACAĞIZ’

Takım kaptanı olmanın da önemli bir sorumluluk getirdiğini belirten Gökhan, “Taraftarımıza seslenmek istiyorum. Onlar gibi biz de başarı istiyoruz. Sakatlanmak umrumda değil yeter ki başarı gelsin. Bunu Bekir de istiyordur, Volkan da istiyordur. Hepimiz istiyoruz başarılı olmayı, taraftarımıza o duyguyu tattırmayı. Ben üstünde formayla Fenerbahçeli bir taraftar gördüğümde gerçekten duygulanıyorum. Onlar sadece bizi destekleyebiliyorlar, sahaya giremiyorlar. Biz onların sahadaki yüzüyüz. Galip gelmek bizim elimizde o nedenle biz daha çok üzülüyoruz. Hepimiz duygusal insanlarız, robot değiliz. Onlardan isteğimiz bazen olmadığında da bizim yanımızda olsunlar. Bizi desteklemeye devam etsinler. Biz terimizin son damlasına kadar mücadele edeceğiz, her şeyimizi sahaya vereceğiz. Bazen olmayınca olmuyor ama olması için her şeyi yapacağız. Bir söz vardır; ‘imkansızı başarırız ama mucizeler biraz zaman alır’ diye. Biz bunu 2 sene önce yaşadık. İnşallah bu sözü yine yerine getireceğiz” diye konuştu.

BEKİR İRTEGÜN;

Aykut Kocaman’ın Karabükspor maçındaki istifasını değerlendirirken, “Biz son yıllarda birçok olay yaşadık. Tabi bu atmosferden olumsuz da etkilendik. Her ne kadar uzak kalmak istesek de bir şekilde içinde oluyorsunuz, bundan kaçamıyorsunuz. Ancak bu bizi daha da güçlendirdi. Artık zor zamanlarda kenetlenen bir takım olduk. Bir istifa süreci yaşandı. Futbolcular olarak hatanın en büyüğünün bizde olduğunu düşündük ve dile getirdik. Hocamızla da bunları konuştuk” dedi.

Yönetimin ve Başkan Aziz Yıldırım’ın da kampta kendilerini yalnız bırakmamalarının önemli olduğunu belirten Bekir, “Burada sağolsunlar bizi yalnız bırakmadılar. Onlardan bu desteği görmek çok önemli. Biz bu desteği Karabükspor maçından sonra da gördük şimdi burada da görüyoruz. Bazen futbolcular zor günler geçirir. Onların bu desteği vermesi çok güzel. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ederiz. İnşallah ilk maçımızla birlikte istediğimiz sonuçları alırız ve bize verilen desteğin karşılığını vermiş oluruz” diye konuştu.

‘ONU SATABİLİRİZ ANCAK…’ 

Yayınlanma Tarihi:21:28,