SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İkinci yarı hazırlıklarını Antalya’da sürdüren Fenerbahçe’de, savunmanın önemli ismi Gökhan Gönül Lig TV’ye konuştu. Başarılı futbolcu, artık daha farklı bir Fenerbahçe’nin sahada olacağını belirtirken neşeli geçen antrenmanlarla ilgili şunları söyledi:

‘ISIRAN BİR TAKIM OLMALIYIZ’

Yaşanan problemlerden sonra bir şekilde artık birşeylerin değişmesi gerektiğini söylemiştik. Biz de bunu gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Antrenmanların daha iyi ve kıran kırana geçmesinin nedeni de bu aslında. Top rakipteyken de artık daha iyi olmalıyız. Zaten top bizdeyken iyi bir takımız. Biraz daha ısıran bir takım olmamamız gerektiğini aramızda konustuk. Hepimiz kaliteli, yetenekli futbolcularız ancak sadece yeteneğimizle halledemeyeceğimiz şeyler var. Artık dünyada her futbolcu koşuyor, mücadale ediyor. Biz de bu açıklarımızı kapatmaya çalışıyoruz. Yaptığımız idmanlara da bunları yansıtmaya başladık. İnşallah bundan sonra da böyle devam eder.

‘MEIRELES SANKİ YILLARDIR BİZİMLE GİBİ’

Raul Meireles geleli çok olmadı ancak sanki yıllardır aramızdaymış gibi Fenerbahçe’yi sahiplendi. Fenerbahçe’nin onun hayatında çok önemli olduğu bir gerçek. Açıkçası Galatasaray maçında yaşananların da bu nedenle olduğunu düşünüyorum. Orada kimse Meireles’in şov yaptığını düşünmemeli çünkü o gerçekten bu takımı sahiplendi. Onun şov yaptığını düşünmek kesinlikle yanlış olur.

TARAFTARA MESAJ

Takım kaptanı olmanın da önemli bir sorumluluk getirdiğini belirten Gökhan sözlerini, “Son olarak taraftarımıza seslenmek istiyorum. Onlar gibi biz de başarı istiyoruz. Bunu tüm takım olarak istiyoruz. Kötü sonuçlar alınca biz de en az taraftar kadar üzülüyoruz. Onlardan isteğimiz kötüyken de bizim yanımızda olsunlar. Onlar da Fenerbahçe’nin mutluluğunu istiyor. İkinci yarı biz de elimizden geleni sergileyip onlara bu mutluluğu yaşatacağız” diyerek noktaladı.

FENER’İN B PLANI / TIKLAYIN