SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Real Madrid’in sezon başında 33 milyon pound gibi astronomik bir rakam ödeyerek Tottenham’dan transfer ettiği Luka Modric’in yeniden İngiltere’ye döneceği konuşulmaya başlandı.

İngiltere’nin önde gelen gazetelerinden Sunday Mirror’un Hırvat yıldızın Madrid macerasına son vermek istediğini açıklamasından sonra Manchester City, Manchester United ve Chelsea gibi Premier Lig devleri yıldız futbolcu için harektete geçti.

LA LİGA’NIN EN KÖTÜ TRANSFERİ

Marca tarafından düzenlenen ankette, Barcelona’ya transfer olan eski Arsenalli Alex Song’la birlikte bu sezonun İspanya Ligi’ndeki en kötü transferi seçilmişti. 19 maçta sadece 1 kez fileleri havalandıran futbolcu yapılan ankette oyların yüzde 32.2’sini aldı.

Hırvatistan’da yayın yapan sportske.net’e konuşan Modric, “Burası Real Madrid. Transferler üzerindeki büyük medya baskısını biliyorum. bir mazeret aramıyorum öyle bir insan değilim ama Real Madrid gibi büyük takımlara uyum sağlamak biraz zaman alabiliyor. Başarısız bir performans sergilemiş olabilirim ama bu takıma verebileceğim çok şey olduğunuda kanıtladığımı düşünüyorum.” sözlerini kullandı.