SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cimbom'un Uruguaylı file bekçisi Fernando Muslera için ‘adı sır gibi saklanan' bir İngiliz ekibinin 18 milyon Euro'luk resmi teklif yaptığı ve rakamın yukarı çıkabileceği öğrenildi.

Habertürk’te yer alan habere göre, adı geçen kulüpler arasında Premier Ligi'nin 2 güçlü temsilcisi Chelsea ve M.United ön plana çıktı. Muslera'nın ismi daha önce de Ada ekipleriyle anılmış ancak yönetim, Uruguaylı kaleci için resmi teklifin olmadığını bildirilmişti.

DEVLER LİGİ DÜŞÜNDÜRÜYOR

Ancak kulübe yakın kaynaklar, bu kez Muslera için ‘adı sır gibi saklanan' bir İngiliz kulübünden gelen 18 milyon Euro'luk teklifin masaya yatırıldığını ve rakamın daha da yükseltilmesi için pazarlığa da açık olunduğunu belirtti. Uruguaylı kaleci için gelen teklifin şu an için değerlendirilmeye alınmadığı ve sezon sonunun bekleneceği ifade edildi. Hem teknik heyetin hem de yöneticilerin, takımın Şampiyonlar Ligi'nde en çok ihtiyaç duyduğu sırada, Muslera'yı satmak gibi bir düşüncelerinin olmadığı belirtildi. Ancak teklifi getiren İngiliz kulübünün, devre arasında Muslera'yı renklerine bağlamakta ısrarcı olduğu ve Uruguay Milli Takımı'nın da kalesini koruduğu için transferin gözdesi olan başarılı file bekçisini almak için tüm imkanlarını seferber ettigi öğrenildi.

KAMPA KATILDILAR

Bu arada Galatasaray'da Fatih Terim'den özel izin alan ve önceki gece kampa katılan yabancı oyunculardan Felipe Melo ile Fernando Muslera, dün sabah performans uzmanı Scott Piri tarafından özel olarak çalıştırıldı.

BURAK GÜNAH ÇIKARDI! / TIKLAYIN