SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Samsunspor, Kazakistan Milli Takımı’nda forma giyen Marc Gurman ile prensipte anlaştı.

Samsunspor Basın Sözcüsü Mehmet Yılmaz, takımın kadrosunu 2. devre güçlendirmek için transfer çalışmasının devam ettiğini söyledi.

Teknik direktör Besim Durmuş’un raporu doğrultusunda transfer çalışmasının sürdüğünü belirten Yılmaz, “İkinci devre farklı bir Samsunspor seyredeceğiz” dedi.

Gençlerbirliği’nden orta saha oyuncusu Mustafa Kayabaşı, Sivasspor’dan golcü Abdülkadir Özgen’i transfer ettiklerini ifade eden Yılmaz, “Abdülkadir’e karşılık Sivasspor’a Hakan Arslan’ı verdik, ayrıca Hakan için bonservis ücreti de aldık. Karşıyaka’da forma giyen Cemil Adıcan ile de anlaştık ve kampımıza dahil ettik. Kazakistan Milli Takımı’nda forma giyen 24 yaşındaki Mark Gurman ile de prensipte anlaştık. Bu futbolcu sağlık kontrolünden geçtikten sonra resmi sözleşme imzalayacağız. Onu da Antalya’da kamp yapan takımıza dahil edeceğiz. Gurman, Kazak pasaportu taşıdığı için yabancı kontenjanımızı etkilemeyecek” diye konuştu.

Kasımpaşa’nın Bulgar oyuncusu Nikolay Emilov Dimitrov ile de ilgilendiklerini anlatan Yılmaz, “Dimitrov’u transfer etmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Başkanımız Emin Kar, futbolcunun kulübüyle görüştü. Her konuda anlaşmaya vardık ama Kasımpaşa’nın teknik direktörü Şota Arveladze’nin bu futbolcu hakkında kararını bekliyoruz” dedi.