SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arsenal, Premier Lig'de 34 puanla 6. sırada yer alırken lider Manchester United'ın 18 puana arkasında bulunuyor. Bu sezon Fransız teknik adam Arsenal'in başındaki en kötü sezon başlangıcını yaptı.

La Liga'da lider Barcelona'nın 16 puan gerisinde bulunana Real Madrid'in Teknik Direktörü Jose Mourinho, üstünde olan baskının kendisini daha iyi şeyler yapmaya yönelttiğini ifade etti.

BASKI LAZIM

The Sun'a Wenger'in kulübündeki istikrarını sevdiğini ifade eden Mourinho, “Fakat aynı zamanda başarı için baskıya da ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Eğer kimse benim üzerimde baskı kurmazsa üstümde baskı kurmaya kendimi zorlarım. Baskı kazanmak için gerekli bir şey. Evet bir iki yıl sonrası için kulübü inşa edebilirsiniz fakat bu kazanmak için gerekli seviyeye geldiğinizi göstermez çünkü kazanmak için baskı olmalıdır. Belki bu sonunda Arsenal içinde olabilir. Onlar iyi futbol oynuyorlar ve iyi futbolcular yetiştiriyorlar.” ifadelerini kullandı.

Portekizli teknik adam, son dönemde Cesc Fabregas, Samir Nasri, Alex Song ve Robin van Persie gibi yıldız oyuncularını kaybeden Arsenal'in bu oyuncular yerine yeterince iyi yeni isimlerle anlaştığını ifade etti.

Arsenal'in her transfer döneminde oyuncu aldığını söyleyen Mourinho, “En sonunda bir şeyleri kazanmak için bir şeyler yapmaları gerekiyor.” diye konuştu.

ŞAMPİYONLAR LİGİ ÇOK ZOR

Arsenal'in bu sezonki Premier Lig'deki durumunu da değerlendiren Portekizli menajer, “Bu sezona kadar Arsenal çıkışlar ve düşüler yaşadı. Onlar iyi bir takım fakat çok fazla değil. Şuan için ilk 4 içinde olmasalar da her sezon ligi ilk 4'te bitirmeyi başarıyorlar. Bu yüzden siz neden bu sezon olmasın diye bir soru sorabilirsiniz fakat bu zor gözüküyor. Tottenham, Chelsea ve Everton gibi zor rakiplerle mücadele ediyor bu yüzden oldukça zor gözüküyor.” şeklinde konuştu.

Totttenham'ın iyi bir kadrosu olduğunu söyleyen Mourinho, “Çok iyi oyuncuları var bazıları Premier Lig'in en iyi oyuncuları ve şimdi performanslarında bir istikrar sağladılar.” ifadelerini kullandı.

Premier Lig'de bir çok güçlü takımın olmasına rağmen şampiyonluğun iki takım arasında geçeceğine inanan Portekizli teknik adam, “Şampiyonluk yarışı iki Manchester takımı arasında geçecek. Bundan kesin olarak eminim.” diye konuştu.