SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Avustralya’nın en başarılı tenisçilerinden “Harry Hopman” anısına düzenlenen Hopman Kupası’nda şampiyon İspanya oldu. Fernando Verdasco –  Anabel Medina Garrigues ikilisinden oluşan İspanya takımı, finalde Sırbistan’ı yenip şampiyonluğa uzandı.

Finalin ilk maçı Novak Djokovic ile Fernando Verdasco arasında oynandı. İlk sette rahat bir oyun sergileyen Sırp raket; 6-3 ile 1-0 öne geçti. Büyük bir çekişmeye sahne olan 2. sette Djokovic; 3-0 geriye düşse de ipleri eline aldı. Son 9 oyunun 7’sinde rakibine üstünlük sağlayan Djokovic seti 7-5, maçı da 2-0 kazandı. Bu sonuçla sırbistan, İspanya önünde 1-0 öne geçti.Finalin 2. karşılaşması Ana Ivanovic ile Anabel Medina Garrigues arasında oynandı. Karşılaşmanın favorisi Ivanovic, ilk seti 6-4 kaybederken; ikinci seti 7-6 kazandı. Final seti ise 50 numaralı seribaşı Garrıgues’in üstünlüğünde geçildi. İspanyol raket; seti 6-2, maçı da 2-1 kazanarak İspanya ile Sırbistan arasındaki seriye 1-1’lik eşitliği getirdi.

Turnuvanın şampiyonunu ise karışık çiftler müsabakası belirledi. Verdasco-Garrıgues ikilisi, Djokovic-Ivanovic ikilisine 6-4 ve 7-5 sonuçlanan setlerle 2-0 üstünlük sağlayarak İspanya’yı şampiyonluğa taşıdı.

Yayınlanma Tarihi:10:26,