SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bordo-mavililerin Antalya kampındaki çalışmaları yoğun olduğu kadar eğlenceli de geçiyor. Özellikle Karadeniz ekibinin orta sahasında forma giyen üç yıldızın arasından adeta su sızmıyor. Trabzonspor'un üç kafadarı Adrian, Alanzinho ve Sapara, dünkü barbekü partisinin ardından taraftarlara seslendiler. İlk söz alan, Polonyalı yıldızdı. Adrian, “Liderle aramızda 9 puan fark var. Gerçekçi olursak, bunu kapatmak zor. Fakat imkansız değil. Biz önce Antalya ve Mersin'le oynayacağımız kupa maçlarını kazanırsak, lige müthiş bir moralle gireriz. Ligin ilk yarısında hiç derbi kaybetmedik. Kalitemiz ortada ve sonuna kadar mücadele edeceğiz” dedi.

HOCAMLA ARAMDA SORUN YOK

Daha sonra sıra Alanzinho'ya geldi. Brezilyalı yıldız, “Özellikle iç saha maçlarında baskı hissettiğimiz doğru. Ama bunu anlayabiliyorum. Taraftarın bizden büyük beklentileri var. Gol yollarında bazı sorunlar yaşıyoruz. Ama herkes şunu bilsin ki forvetlerimiz çok kaliteli. Bunu aşacağız ve taraftarların beklentisini karşılayacağız. Burak Yılmaz çok iyi bir futbolcuydu. Çok da sevdiğimiz bir arkadaşımızdı ama o artık Galatasaray'ın futbolcusu. Bizimle alakası bile kalmayan biriyle ilgilenmek yerine kendi işimize bakmalıyız. Kampa biraz geç katıldım ama hocamla aramda hiçbir sorun yok. Çalışmalarımıza aynen devam ediyoruz” diye konuştu.

BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU

Alanzinho'dan sonra söze giren Marek Sapara ise ilk olarak hakkındaki transfer söylentilerine değindi. Slovak orta saha, “Bana resmi bir teklif gelmedi. Yönetime geldiyse de bilmiyorum. Bana bir şey iletilmedi. Ben hakkımdaki dedikoduları basından takip ediyorum. Açıkçası söylentilere kulak tıkadım. Ciddi bir gelişme olursa oturur konuşuruz. Ben Trabzonspor'un futbolcusu olduğum sürece bu kulübe faydalı olmak için elimden geleni yapmakla yükümlüyüm. Çalışmalarımı aynı ciddiyetle sürdürüyorum. Bu takımı layık olduğu noktalara çıkarmak için birlik olmalıyız. İkinci yarıda taraftarlarımızın desteğine çok ihtiyacımız olacak” dedi.

ADRIAN’IN KARDEŞİ OLMASIN

Dostluklarıyla parmak ısırtan üç futbolcunun sohbetinde espriler de havada uçuştu. Bir basın mensubunun, “Polonya'ya gittiğimde taksiye binmiştim. Türkiye'den geldiğimi söylediğimde taksici bana hemen Adrian'ı sordu ve ona tüm ülkenin hayran olduğunu söyledi” şeklindeki açıklamasına Sapara'nın verdiği, “O taksici Adrian'ın kardeşi ya da akrabası olmasın. Kontrol ettiniz mi?” yanıtı ortamda bulunan herkesi kahkalara boğdu.

ALANZINHO’NUN ZAAFI YOK!

Adeta espri makinası gibi çalışan Sapara'nın hedefinde Adrian'dan sonra Alanzinho vardı. Slovak oyuncu, “Alanzinho çok yetenekli bir futbolcu. Birebirde geçemeyeceği adam yok. Hatta öyle iyi ki hiçbir zaafı yok!” diyerek Brezilyalı takım arkadaşına Messi muamelesi yaptı. Diğer yandan üç futbolcu takımda en iyi giyinen kişinin Zokora olduğu konusunda ortak fikir beyan ederken, en sevdikleri yemeğin de hamsi olduğunu söylediler.

Esen ERENLER / AMKSPOR

‘BU İŞİN ÇİVİSİ ÇIKTI! / TIKLAYIN

‘TRABZONSPOR'U SEVİYORUM / TIKLAYIN

ŞİFRELERİ ÇÖZDÜK / TIKLAYIN

 

Yayınlanma Tarihi:07:13,