SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in ilk yarısını G.Saray’ın ardından ikinci sırada bitiren siyah-beyazlı ekibin Çek futbolcusu Tomas Sivok Antalya kampında açıklamalarda bulundu.

İşte başarılı stoperin açıklamaları:

‘G.SARAY’I YENMELİYİZ’

İlk yarıyı genel olarak değerlendirecek olursak benim beklediğimin çok üzerinde başarılı bir takım haline geldik. Kulübün genel yapısının değişmesi, takımın değişmesi ve pek çok genç oyuncunun gelmesi ile bu sene özellikle ilk devreden fazla birşey beklemiyordum takım adına. Ama bu kadar dengeli bir yarışta, son haftalarda gördüğümüz gibi herkes herkesten puan alabilirken bizim bu kadar iyi bir yerde olmamız; en azından ilk 3’te olmamız, bizim adımıza başarı diyebiliriz. Ancak bunun daha da iyiye gitmesi için ilk yarıda yaptığımız hataları yapmamamız lazım. Galatasaray kadar az puan kaybetmemiz lazım ve onlarla yaptığımız maçları kazanmamız lazım ki şampiyonluktan söz edebilelim. Daha önceden söylediğim gibi henüz çok erken. İlerleyen haftalarda maç maç bakıp göreceğiz. İlk yarıda yaptığımız hataları yapmazsak herşeyi yapmak için şansımız var.

‘FERNANDES İNANILMAZ BİR OYUNCU’

Takımları oluşturan yıldız oyuncular değil takım oyuncularıdır; işçi oyunculardır. Örneğin, 6-7 tane yıldız oyuncu ile bir takım oluşturamazsınız. Bir iki tane yıldız oyuncu ve onun yanındaki takım oyuncuları ile çok daha güçlü, çok daha sağlam bir takım oluşturabilirsiniz. Bizim bu seneki yapımızdaki fark da özellikle buradan kaynaklanıyor. Manuel Fernandes gibi inanılmaz bir oyuncumuz var. Son haftalarda onun yokluğunu hissettik ve onu gerçekten aradık. Ancak takımın morali yüksek olduğu için futbolumuz çok gerilemedi. Fernandes gibi büyük bir yıldızla beraber onun etrafında sürekli açıkları kapatan, sürekli koşan ve iştahla oynayan oyuncularla oynadığınızda çok daha farklı oynadığınızı görebiliyorsunuz. Çok daha mücadeleci, çok daha dirençli güçlü bir takım yaratabiliyorsunuz. Takımımız’ın son 2-3 yıla gore bu seneki farkı bence bu.

TARAFTARA DESTEK ÇAĞRISI

Ligde şu an bulunduğumuz yer ve oynadığımız futbol gerçekten çok büyük bir başarı. Bunun sebeplerinden bir tanesi, özellikle genç oyuncuların üzerinde baskı olmaması ve onların rahat oynayabilmesi. Ancak ligin ikinci yarısında bizden kesin şampiyonluk ve başarı bekleyip üzerimizde daha büyük bir baskı yaratılırsa, bu baskı oyuncuların sırtında fazlasıyla artan bir yük haline gelecektir. Bu özellikle genç oyuncular için çok yorucu olabilir. Puan kaybettiğimiz maçlardan sonra bizi yine desteklemeleri, kazandığımız maçlardan sonra hemen şampiyonluk diye bağırmamaları ve dünyanın en iyi takımıymışız muamelesi yapmamaları bize yapılabilecek en büyük destek olur.

NENE PARAGÖZ ÇIKTI! / TIKLAYIN

KIRAN’DAN SEMİH AÇIKLAMASI / TIKLAYIN

 

Yayınlanma Tarihi:16:43,