SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Slaven Bilic listemizdeki 1. isimdi; Van Gaal, Rijkaard, Mustafa Denizli, Rıza Çalımbay ile de görüştük.Sonra Samet Aybaba ile anlaştık. İyi ki de öyle yapmışız. 4 yıllık sözleşmemiz var, gerekirse bunu daha da uzatırız.”

Tarih 2012 yılının ortaları, transfer sezonunun ilk günleri… Beşiktaş, yaşadığı mali krizin yanında teknik direktör bunalımının da içinde. Birçok isim gündeme geliyor, geçen sürede bazı oyuncular elden kaçıyor. Derken ateşten gömleği Samet Aybaba üzerine giyiyor ve sonuçta bu hamle siyah-beyazlılara ilk devrenin izlemesi en keyifli takımı yapıyor… İşte bu geçen döneme ışık tutan Beşiktaş Futbol Komitesi Üyesi Ahmet Kavalcı AMK'ya özel açıklamalar yaptı.

‘BİLİC İŞİNİ MOSKOVA BOZDU’

Samet hoca bizim geleceğimiz. İyi ki onunla anlaşmışız. 4 sene sözleş-memiz var ve daha sonra da uzatabiliriz. Samet hoca ile masaya oturmadan önce de birçok isimle görüştük. Mesela Rıza Çalımbay ile sadece ben üç kez görüştüm. Daha sonra Mustafa Denizli ile bir kez üç saat görüştüm. Benden sonra da başkan ve Tamer Kıran gö-rüştü ama şartlar uymadı. Yabancı olarak da Luis Van Gaal ve Rijkaard gündeme geldi. Hırvat'ların hocası Slaven Bilic ise listemizdeki ilk isimdi. 1.2 milyon Euro'ya el sıkışmıştık ama L.Moskova devreye girince yattı.

‘MANU’YA 15 MİLYON VERDİLER’

İlk devrenin sonunda Fernandes'e 15 milyon euro teklif ettiler. Bunu dü-şünmeden reddettik. 15 değil, 20 milyon bile verseler ‘hayır' derdik. Fernandes bizim lider oyuncumuzdur. Hedefleri olan bir takım lider oyuncusunu satmaz. Bir kez daha tekrarlıyorum; burası ticarethane değil, spor kulübü. Para için futbolcularımızı satacak değiliz. Sezon öncesi de Mustafa Pektemek'e 4 milyon Euro teklif vardı ve yine satmadık. Kulüp maddi olarak ne kadar zor şartlarda olsa da bazı değerlerin düşünülmesi lazım.

KARTAL GÖKHAN’I SÜZÜYOR

 

Yayınlanma Tarihi:07:32,