SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2009'da G.Saray'ı çalıştıran Bülent Korkmaz, o dönem Arjantin'de top koşturan Falcao ve Pastore'yi istedi. Oyuncular ile kulüpleri ikna edildi. Ama yönetici Adnan Sezgin “Carrusca'dan ağzımız yandı” deyince vazgeçildi…

Türkiye 1 haftadır Radamel Falcao'nun geçmişte Galatasaray'ın kapısından döndüğünü konuşuyor ve gerçekleri yine AMK açıklıyor! İşte Falcao işte gerçekler:

Tarih Mayıs 2009. Yer Florya Metin Oktay Tesisleri… Dönemin Galatasaray Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, oyuncu izlemesi için Arjantin'e gönderdiği eski takım arkadaşı Taner Apak ile bir araya geliyor. Apak'ın ajandasından iki oyuncunun ismi çıkıyor: Radamel Falcao ve Javier Pastore.

TANER APAK İZLEDİ VE BEĞENDİ

1986 doğumlu Falcao söz konusu 2008-09 sezonunu River Plate forması ile 32 maçta 13 golle tamamlamış. Huracan'ın 20'lik yıldızı Pastore ise 31 maçta 8 gol atmış. Bülent Korkmaz'ın tavsiyesi ile bu iki oyuncuyu izleyen ve beğenen Taner Apak, menajerler aracılığıyla hem oyuncuları hem kulüpleri ikna etmiş. 2009 yazında Falcao-Pastore ikilisinin Galatasaray'a toplam maliyeti 10 milyon euroyu geçmiyor.

SEZGİN İKİ YILDIZI VETO ETTİ

‘Her şey tamam' derken, dönemin Galatasaray Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin devreye giriyor ve Korkmaz-Apak ikilisine şunları söylüyor: “3 sene önce Arjantin'den büyük ümitlerle hemen hemen aynı paralara Carrusca'yı aldık, 1 maç bile verim alamadık. Ağzımız çok yandı. Bir daha bu riske giremem.”

ARTIK İSTESE DE ALAMAZ!

Ve Falcao-Pastore transferi yatıyor, olan Galatasaray'a oluyor! 2009 yazında Galatasaray'a gelmeyen Falcao, 3 milyon euro bonservis karşılığında Porto'ya imza atıyor. Portekiz ekibini lig ve Avrupa'da şampiyonluklara taşıyan Kolombiyalı forvet, çok değil 2 sene sonra değerini 13'e katlayarak 40 milyon euroya Atletico Madrid'e gidiyor. Pastore'nin kariyerinin de Falcao'dan pek farkı yok. Arjantinli yıldız, 4.7 milyon euroya transfer olduğu Palermo'dan 2011 yazında 43 milyon euroya PSG'ye geçiyor.

Raşit ALTUN / AMKSPOR

BİR TAŞLA İKİ KUŞ!

FİNALDE KAPIŞACAKLAR!

TOURE’YE YOL VERİLDİ

TEKLİFLER VAR AMA…

‘YETER Kİ İSTESİN’

 

Yayınlanma Tarihi:07:34,