SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, Ricardo Quaresma, Nene v Necati Ateş hakkında TRT Spor’da yayınlanan İşte Goool programına önemli açıklamalarda bulundu.

Ricardo Quaresma için Türkiye’den herhangi bir teklif almadıklarını ifade eden Ahmet Nur Çebi, “Ricardo Quaresma ile kulüpten giderken bir fesih kontratı yaptık. Kontrattaki şartlardan biri de 5 milyon Euro’luk bedeli ödenmesi karşılığında Türkiye’de bir takımda oynayabilmesi. Bunu yerine getiren hangi kulüp olursa olsun Quaresma’yı oynatabilir.” ifadelerini kullandı.

Nene konusunda da Paris Saint Germain’e resmi teklif yaptıklarını dile getiren Çebi, “Paris Saint Germain’den Nene’ye teklif yaptığımız doğru. Henüz cevabını almış değiliz. Ret cevabı da almış değiliz, ‘Evet’ cevabı da almış değiliz. Hocamızın da ihtiyaç duyduğu bir oyuncu olması vesilesiyle teklifimize olumlu bakması halinde oyuncuyu kadromuza katmayı çok istiyoruz.” dedi.

Çebi’nin ilginç açıklamalarından biri de Necati konusunda geldi. Kısa bir süre önce açıklama yaparak Beşiktaş’ın yaşadığı ekonomik sorunlardan dolayı tercihini Beşiktaş’tan yana kullanmadığını ifade eden Necati’ye cevap veren Çebi, “Beşiktaş Kulübü istediği taktirde en zayıf zamanında bile Necati Ateş gibilerini ücretini ödeyip alabilir.” şeklinde konuştu.