SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yazın coşan Galatasaray, kışın sessiz kaldı.Aslan bir taşla iki kuş vurmak için Fluminense ile masada…Carlinhos'tan vazgeçmeyen ve takım arkadaşı Neves'i de gündemine alan Galatasaray, iki oyuncu için Brezilya ekibine 15 milyon euroluk teklif yaptı.

Devre arasında kadrosuna 3 takviye yapmaya kararlı olan sarı-kırmızılılar, aradığı oyuncuları Brezilya'da buldu: Carlinhos &Thiago Neves!

Sol bek Carlinhos'un 6 aydır peşinden koşan sarı-kırmızılılar, ‘paket program' ile kulübü Fluminense'nin aklını çelmeye çalışıyor. Orta sahanın ortasında oynayan Carlinhos'un takım arkadaşı Neves de Aslan'ın radarına takıldı. Cimbom, Brezilya ekibi ile masaya oturdu, 15 milyon euroluk teklif sundu.

İKİ OYUNCU DA ‘TAMAM’

Avrupa ve özellikle Rus kulüplerinden teklifler alan Fluminense, kapıyı Carlinhos için 6 milyon eurodan, Thiago Neves için 15 milyon eurodan açıyor. 4 sezon önce Hamburg ile başarısız bir Avrupa deneyimi bulunan 1985 doğumlu Neves, sol ayağını etkili kullanıyor ve 10 numara arayan Terim'in ilacı olabilir. Aralık 2015'e kadar Fluminense ile sözleşmesi bulunan Neves de Carlinhos gibi Galatasaray'a sıcak bakıyor.

DEVLER LİGİ FARKI

Aslan’ın Avrupa'da yoluna emin adımlarla ilerlemesi, Carlinhos ve Neves ile yaptığı görüşmelerde Brezilyalı oyuncuların kolay ikna edilmesine neden oluyor.

FİYATI EL YAKIYOR

Cimbom’un gündemindeki 10 numaralardan olan Bernard'dan vazgeçilmedi ancak Brezilyalı yıldızın maliyeti transferin çıkmaza girmesine neden oldu. Atletico Mineiro, 1992 doğumlu oyuncusu için 20 milyon euro istedi. 36 maçta 11 gol atan, 12 asist yapan Bernard'ın kulübü ile 2017'ye kadar sözleşmesi bulunuyor. 20 yaşındaki Brezilyalı futbolcunun yüksek maliyeti nedeni ile Galatasaray da Neves'e yönelmek zorunda kalıyor. Bernard için Rus kulüpleri kesenin ağzını açtı.

Bahadır ÇOKİŞLER

THIAGO NEVES’İN MUHTEŞEM GOLLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

CARLINHOS’UN BİRBİRİNDEN GÜZEL GÖRÜNTÜLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

BİR TAŞLA İKİ KUŞ!

FİNALDE KAPIŞACAKLAR!

TOURE'YE YOL VERİLDİ

TEKLİFLER VAR AMA…

‘YETER Kİ İSTESİN'

Yayınlanma Tarihi:19:20,