SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bugün televizyonunda yayınlanan ”Gol çizgisi” programına bağlanan Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk son günlerde yaşanan olaylarla ve Galatasaray’la ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Son günlerde sıkça gündeme gelen Meireles’in cezasının düşürülmesi ve Tahkim Kurulu’nun kararı ile ilgili konuşan Adnan Öztürk, ”Federasyon başkanı bu işin içinde mi değil mi, hakem bu işin içinde mi değil mi bunları tartışıyoruz. Bunları tartışmamızın nedeni sistemin yanlışlığıdır. Tahkim Kurulu’nun seçim şeklinin değişmesi gerektiğine inanıyorum. Güvenilirliği sonsuz bir tahkim kurulu bize güven verir ancak şuandaki tahkim kurulunun bize güven verdiğini söyleyemem” dedi.

Bugünkü tartışmaların sorumlularının futbolu yöneten insanlar olduğunu da söyleyen Öztürk, ”En tartışılması gereken konu futbolu yöneten insanlar ve bu insanların seçim şekli. Bu işlerle ilgili olmayan insanlar, bu koltukları işgal ediyor. Bizim aktif sporu bırakmış olan sporcularımızın yönetim sistemleri içerisine girmelerine yardımcı olmamız lazım. Türkiye Futbol Federasyonu’nun genel kurul yapısının da yeniden ele alınması gerekiyor. Burada eski sporcularımızı bu kurum içerisinde görevlendirmemiz lazım”

‘BEN TFF’YE BAŞKAN OLSAM…’

Yabancı sınırlaması hakkında da önemli açıklamalarda bulunan Adnan Öztürk, ”Türkiye’de aldıkları paranın 3’te 1’ini Avrupa’da alamayacak oyuncular bizim ülkemizde büyük ilgi görüyor. Ben Türkiye Futbol Federasyonu başkanı olsam hemen gereğini yapar ve yabancı sayısını 3’e indiririm. Hatta bu 3 içerisinde bile transferle ilgili çok önemli kriterler koyarım. Türk futbolunda bazı arkadaşlar yabancı sayısını serbest bırakalım derken ne amaçlıyorlar anlamıyorum. Türk futbolcular pahalı diyorlar. Eğer böyleyse biz yetiştiremiyoruz demektir. Ben federasyon başkanı olsam alt yapıdan oyuncu oynatan takımlara ekstra primler veririm” diyerek sözlerine devam etti.

Melo ile Riera arasında geçen sezon yaşananların da hatırlatılması üzerine, bu olayn o dönemde yönetim kurulunda değerlendirildiğini ve kendisinin de fikirlerini belirttiğini söyledi.

Galatasaray’ın şuana kadarki Şampiyonlar Ligi performansını da beğendiğini belirten Öztürk, ”Bence çok şanslı bir kura çektik. Bugüne kadar gösterdiğimiz performanstan oldukça memnunuz. Bu turu da geçmeyi başarırsak çok daha mutlu olacağız” diyerek sözlerini noktaladı.

ESKİ ASLAN YUNANİSTAN’A GİTTİ!

‘TRABZONSPOR’U SEVİYORUM’

‘SCHALKE’YE ELENİRSEK…’

FATİH TERİM YENİ SHAQIRI’Yİ BULDU

Yayınlanma Tarihi:22:24,