SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş teknik direktörü Samet Aybaba, Antalya’da basın mesuplarına verilen yemek sırasında açıklamalar yaparak, sezon başından beri kendilerine 800 oyuncu önerildiğini ve teknik ekibi 250’ye yakın maç izlediğini belirtti.

Beşiktaş teknik direktörü Samet Aybaba ve Futbol Komitesi üyesi Ahmet Kavalcı bugün öğle yemeğinde Siyah Beyazlı takımı takip eden basın mensupları ile bir araya geldiler.

Beşiktaş’ın kamp yaptığı Antalya’nın Side bölgesinde yenen öğle yemeğinde Aybaba yine espirili ve samimi açıklamalarda bulundu.

‘800 FUTBOLCU ÖNERİLDİ’

Samet Aybaba gazetecilerin yemek yenilen restoranın hemen yan tarafında bulunan ve sahilin karşı tarafını gösteren büyük dürbünden bakarak ‘Hocam şampiyonluğa bakar gibi poz verir misiniz’ isteklerine “Şampiyonluk dürbün ile gözüküyorsa yandık” ifadelerini kullandı.

Aybaba transferi gündemde olan İstanbul Büyük Şehir Belediyespor’un oyuncusu Gökhan Süzen konunda da son aşamaya geldiklerini belirtti. Tecrübeli teknik adam sezon başından bu yana kendilerine yaklaşık 800 oyuncunun önerildiğini vurgularken, izleme komitesinde bulunan heyetin 250’ye yakın maç seyrettiklerini ifade etti.

‘AVCI İLE NECİP İLE İBRAHİM VE NECİP’İ KONUŞTUK’

Samet Aybaba dün A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı ile bir araya geldiklerini ve bazı oyuncuların milli takıma çağırılma durumları hakkında konuştuklarını belirtti. Necip Uysal ve İbrahim Toraman için Avcı’nın olumlu düşünceleri olduğunu dile getiren Aybaba, “Sayın Avcı ile görüştüm. Necip ve İbrahim konusunda konuştuk. Diğer oyuncuları olduğu gibi bu iki oyuncumuzu da takip ettiğini dile getirdi” dedi.

‘İLK TERCİHLERİMİZ TT ARENA VE ŞÜKRÜ SARAÇOĞLU OLACAK’

Tecrübeli teknik adam İnönü Stadı’nın yeniden yapılması süresinde nerede oynayacakları konusunda şu anda iki seçenekleri olduğunu, bu seçeneklerin de Türk Telekom Arena ve Şükrü Saraçoğlu statları olduğunu söyledi. Aybaba bu iki stat ile ilgili bir gelişme olmaz ise farklı alternatiflere yönelebileceklerini belirtti.

Aybaba sezonun ikinci yarısında oynayacakları karşılaşmaların ilk yarıya oranla daha zor geçeceğini belirtti.

“Artık her takım hedefleri için maçlara çıkacak. İkinci yarıdaki karşılaşmalar daha zor olacaktır. Şampiyonluk hedefi olanlar, Avrupa kupaları hedefi olanlar ve ligde kalma hedefi olan takımlar direk hedeflerine yönelecekleri için maçların zorluk derecesi daha da artacak.”

ÜZÜLMEZ’E JÜBİLE KONUSU

Samet Aybaba bir gazetecinin ‘Artık jübile kavramı kalmadı. Mesela bir İbrahim Üzülmez’e jübile yapılmadı. Bu konu için ne söyleyebilirsiniz?” sorusuna şu cevabı verdi.

“Bu alışkanlıklar artık kalmadı. Ancak bana göre devam etmeli. İbrahim Üzülmez böyle bir teklifte bulunursa seve seve kabul ederiz.”

Aybaba son olarak büyük takımların dertlerinin de büyük olduğunu ifade ederken, “Büyük takımların dertleri bitmez. Biri bitmeden diğeri başlar” ifadelerini kullandı.

YENİ STAD NE ZAMAN?

Yemekte bulunan futbol komitesi üyesi Ahmet Kavalcı ise İnönü Stadı’nın inşaatına nisan ayının son bölümünde başlayabileceklerini dile getirdi. Kavalcı İnönü’de son maçın 1947 ‘de oynanan ilk maç da olduğu yine İsveç’in AIK Solna takımı ile oynanması için çalışmaların sürdüğünü belirtti.

GÖKHAN SÜZEN KARTAL OLDU

ŞAMPİYONLUK REÇETESİ

Yayınlanma Tarihi:19:24,