SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2010 yılında Chelsea’den Liverpool’a bedelsiz olarak transfer olan İngiliz orta saha oyuncusu Joe Cole, 2012-2013 sezonu güz transfer döneminde Londra ekiplerinden West Ham United’a transfer oldu.

Tecrübeli oyuncunun transferi Liverpool’un resmi sitesinden de duyurulurken West Ham United’a giden bu oyuncu için transferin bedelsiz olarak yapıldığı da ifade edildi. Liverpool kulübü oyuncuya hizmetlerinden dolayı teşekkür ederken Joe Cole 2011-2012 sezonunda Fransa ekiplerinden Lille’de kiralık olarak forma giymişti.

West Ham United ise transferi resmi internet sitesinden ‘Cole eve döndü’ başlığı ile duyururken oyuncu ile 18 aylık bir sözleşme imzaladıklarını belirtti.

Tecrübeli oyuncu yaptığı açıklamada West Ham ve Londra şehrinde olmaktan mutlu olduğunu belirtirken menajeri Sam Allerdyce’in West Ham’da iyi bir iş çıkarttığını ve takıma etki etmek istediğini sözlerine ekledi.

Joe Cole, West Ham United futbol akademisinden yetişmiş ve A takımda oldukça iyi bir performans gösterdikten sonra 2003 yılında Chelsea’nin yolunu tutmuştu.