SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş, Antalya’daki devre arası kamp çalışmalarının ikinci gününü akşam antrenmanıyla sürdürdü.

Siyah-beyazlı ekip, Manavgat ilçesine bağlı Ilıca beldesindeki Emirhan Spor Tesisleri’nde teknik direktör Samet Aybaba gözetiminde hafif tempolu koşuyla antrenmana başladı.

Isınma hareketlerinin ardından futbolcuların topla çalıştığı antrenman, yağış nedeniyle yarım saat erken sona erdi. Antrenmanda, sakatlığı süren Manuel Fernandes takımdan ayrı koştu.

Aybaba, ”Sol tarafa yerli bir oyuncu ile anlaşma konusunda son aşamaya geldik. Bugün yarın kesin bir sonuç alırız” diye konuştu.

Bir gazetecinin, ”Gökhan Süzen ile görüşmeler sonuçlandı mı-” sorusuna Aybaba, ”Gökhan Süzen ve Kayseri Erciyesspor’dan Emre ile görüşmeler sürüyor. Başka oyuncularla da görüşmeler yapıyoruz” yanıtını verdi.

Manuel Fernandes’in sakatlığının sürdüğünü dile getiren Samet Aybaba, bu uyuncuyu güçlendirecek, kuvvetlendirecek çalışmalar yapıldığını belirtti.

Kamp çalışmalarının iyi bir şekilde ilerlediğini ifade eden Aybaba, ”Takımda herkes çok mutlu, keyifli. Kaldığımız yerden devam etmek istiyoruz” dedi.

Bir gazetecinin, ”Kampı neden geniş bir kadroyla sürdürüyorsunuz-” sorusu üzerine Aybaba, genç oyuncuları tecrübe kazanmaları için kampa dahil ettiklerini söyledi.

Bu kadroyu deplasmanlara da götüreceklerini vurgulayan Aybaba, ”Genç oyuncularımız bazı şeyleri görsünler, öğrensinler istiyoruz. Ne kadar hızlı oynandığını, nasıl yaşamaları gerektiği, seyahatte ne yapmaları gerektiğiyle ilgili bazı bilgi birikimleri olsun istiyoruz. O nedenle bu kadroya geniş tutuyoruz. Hep ‘kısa, orta ve uzun vadeli hesaplar yapıyoruz’ diyoruz. Orta vadeli planlarımızda bu oyuncuların bu takıma katkısı var. Onları da o nedenle eğitiyoruz, geliştiriyoruz” diye konuştu.

Kapalı tribünlerin taraftar yoğunluğunun artırılması konusunda Kulüp Başkanı Fikret Orman ile görüştüklerini aktaran Aybaba, ”Sonuçta hepimiz Beşiktaşlıyız. Sahaya çıktığımızda kapalı tribünün boş olması bize de etkiliyor. Başkandan rica ettik, bu konuda çalışma yapmasını istedik. Başkanım da bu konuda bir çalışma yapacağını söyledi. Daha büyük desteğe ihtiyacımız var. Tribünün her tarafının dolu olmasına, herkesin canı gönülden Beşiktaş’ın arkasında durmasına ihtiyacımız var” ifadesini kullandı.