SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1.Lig’de göreve Mustafa Denizli’yi getirerek hedefini Süper Lig olarak belirleyen Çaykur Rizespor’da transfer çalışmaları devam ederken, tecrübeli hoca önemli açıklamalar yaptı.

Yeşil-mavili takımın tecrübeli hocası “Transfer çalışmalarımız devam ediyor. Hedefimizde 22 oyuncu ile çalışmak var. Bu sayı doğru kullanılırsa yeterli olur. Kadronun az olması önemli değil, doğru olması önemli. Biz de doğru işler yapıyoruz” dedi.

Gelecek hafta futbolcu sayısının transferlerle 20’ye ulaşacağını ifade eden Mustafa Denizli, ”Yeni transferlerimizi düşündüğümüz çizgide yapabilirsek, bu kafi bir sayıdır. Bunun dışında programlarımızı hem çalışma hem de istirahat olarak tamamen uyguluyoruz. Oyuncularımın çalışma temposundan memnunum. Onlar mutlu olunca ben de mutlu oluyorum. Henüz teknik ve taktikle ilgili çalışmalara başlamadık ama fizik ve kondisyon ağırlıklı antrenmanlarımızla iyi bir hazırlık dönemi geçiriyoruz. Çalışma tempomuz her geçen gün artacak” diye konuştu.

Denizli, Kazak oyuncu Samat Smakov’un Çaykur Rizespor’un kriterlerinde bir oyuncu olduğunu vurgulayarak, ”Ben Smakov’u tanıyorum, tecrübeli ve defalarca Kazakistan Milli Takımı’nda oynamış bir oyuncu. Bütün kriterleri Çaykur Rizespor için iyi. Üstelik kalecimiz Davit Loria’nın takım arkadaşı. Dolayısıyla bu durum takım için büyük avantaj olacak. Savunmamız güçlenecek” dedi.

Kazakistan Milli Takımı formasını 59 defa giymen Smakov’un, önümüzdeki günlerde yeşil-mavili ekiple 1.5 yıllık anlaşma imzalamasının planlandığı öğrenildi.