SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘TFF’yi devireceğiz!

Tahkim’in Meireles kararı sonrası çıkan savaşta kabak Sadri Şener’in başına patlayınca Başkan AMK’ya yaptığı açıklamada federasyona ateş püskürdü...

Güncellenme: 19:44, 04/01/2013
‘TFF’yi devireceğiz!

Tahkim Kurulu'nun Fenerbahçeli Raul Meireles'in cezasını 11 maçtan 4'e indirmesinin ardından kulüp başkanlarının yaptığı açıklamalar pahalıya patladı. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, en büyük faturayı ise 27 Aralık'ta siteden Trabzonspor resmi sitesinden yapılan açıklama nedeniyle başkan Sadri Şener'e 30 gün hak mahrumiyeti ve 20 bin TL ceza vererek kesti. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve G.Saray Başkanı Ünal Aysal ise benzer açıklamalara rağmen daha az ceza alınca Trabzonspor cephesi ayağa kalktı. Taraftarlar farklı cezalara isyan ederken başkan Sadri Şener, AMK'yı seçerek birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu. “KULÜPLER BİRLİĞİ KONUŞAMIYOR”

Konuşmasına federasyonun çok alıngan olduğunu ve hiçbir eleştiriyi kaldıramadığını vurgulayarak başlayan Sadri Şener, “Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri burayı babasının çiftliği sanıyor. Ancak bütün bu kararların hesabını soracağız” dedi. Yıldırım Demirören başkanlığındaki yönetimin Mali Genel Kurul'da hesap vereceğini ifade eden Trabzonspor Başkanı, “Para verdikleri küçük gruplar da onları kurtaramayacak” sözleriyle TFF Yönetimi'nin sona yaklaştığını vurguladı. Kulüpler Birliği'ne de kırgın olduğu belli olan Şener, “Kulüpler Birliği konuşamıyor. Daha önce hiç şampiyonluk hesabı yapmamış Eskişehirspor'un başkanı, liderlik edince Kulüpler Birliği de bu kadar ses çıkarabiliyor” diyerek sitem etti.

“BİR TEK BİZE CEZA VEREBİLİYORLAR”

Türkİye Futbol Federasyonu'nun göz göre göre büyük hatalar yaptığını dile getiren Sadri Şener, “Resmi kararlarda bu kadar işleri yapıyorlarsa, normal zamanda neler yapıyorlar acaba?” diye sordu. Cezaların açıklanacağı zaman hiç meraklanmadığına dikkat çeken Fırtına'nın lideri, açıklamalarını şöyle noktaladı:

“Cezalar açıklanacağı zaman şaşırmıyorum. Zaten kimlere ceza verileceği belli. Ceza verebildikleri tek takım nedense Trabzonspor. İsimler bile belli. 1 numarada ben varım. 2. sırada ise Galatasaray yöneticileri geliyor. Çoğunlukla Ünal Aysal ya da Adnan Öztürk.”

ROBERTO CARLOS’U HATIRLATTI

KARTAL OLUYOR

BELHANDA’YA NİANG TAKTİĞİ

‘KULÜBÜMLE ANLAŞIN’

CANER’DEN DAHA İYİYİM

2013 MODEL ASLAN

‘HER ŞEY GÜZEL OLACAK’

BU OYUNCULARLA OLMAZ

VARSA YOKSA ZARATE!

Yayınlanma Tarihi:19:35,