SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Seri A’da yıllarca Lazio formasıyla önemli başarılara imza atan Tomasso Rocchi’nin 35 yaşında İnter’e transferi Çizme’de büyük yankı uyandırdı.

Lazio’dan ayrılmasından sonra duygu dolu anlar yaşadığını itiraf eden tecrübeli golcü, başkent ekibinin Miroslav Klose’yi transfer etmesinin ardından eskisi kadar forma şansı bulamıyordu.

İtalya Serie A’nın tecrübeli golcülerinden Tomasso Rocchi, Inter’e transferinin ardından ilk duygularını paylaştı. Rocchi, artık Lazio için oynamayacak olmasının ilginç bir his olduğunu söyledi.

Rocchi “Lazio’dan ayrılmak ilginç geliyor ama Avrupa’nın en önemli takımlarından birinde olmaktan dolayı çok mutluyum.” dedi Bu sezon pek forma şansı bulamadım, bunun değişmesi lazımdı. İlk hedefim Serie A’da 100. golümü atmak. Tüm katkımı takıma vermek ve bana olan güveni karşılamak istiyorum.” şeklinde konuştu.

Rocchi, Inter’in ligdeki şansını da değerlendirerek, “Umarım Inter ligde ikinci sıraya gelebilir. Lig henüz bitmedi ve biz de bu yarışın içindeyiz. Lazio’nun da sonuna kadar savaşacağını düşünüyorum.” dedi.