SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2002 yılında futbolculuğa veda ettikten sonra teknik adam ve futbol yorumcusu olarak spor dünyasından kopmayan Hami Mandıralı, profesyonel liglerin en çok gol atan 3. oyuncusu olarak ve bordo-mavili formayla 219 gol atarak tarihe adını yazdırdı. Hami Mandıralı, uzaktan atığı goller ve sert frikikleri ile de kulübün efsaneleri arasına girdi. Efsane isime Trabzonspor'un hücum bölgesini ve takımın genel durumunu sorduk. Mandıralı'ya göre takımın gücüne güç katacak transferlere ihtiyaç var. Bu kadroyla başarılı olmak ise neredeyse imkansız.

EN ZAYIF HALKA HENRIQUE

Trabzonspor topladığı puanlarla çok kötü bir yerde sayılmaz ama nokta transferler yaparak gücüne güç katabilir. Ancak şu bir gerçek ki Trabzonspor forvetsiz oynuyor. Hani derler ya ‘gelen gideni aratır' diye. Trabzonspor'da tablo bu deyişle özetlenebilir. Trabzonspor'un artık Umut Bulut ve Burak Yılmaz gibi gol atan isimleri yok. Geçen sezonlarda onlar atıyor, Trabzonspor kazanırdı. Janko ve Henrique bu takım için çare değil. Katkı sağlamıyorlar. Ya Janko'ya uygun bir sisteme dönülmeli ya da Vittek ve Emre'de ısrar edilmeli.

ZOKORA KAYIP

En çok güven mevki hiç şüphesiz kale. Defans ise kapasitelerinin üstünde oynamaya çalışıyor. Alanzinho önemli bir katkı sağlıyor belki ama orta saha çıkamıyor. Colman hayal kırıklığı. Sapara ise bu takımın gözdesiyken satılmaya çalışılıyor. Hiç anlam veremedim. Özellikle Zokora. Hep kayıp. Bu futbolcunun Soner ve Aykut'tan daha çok katkı sağlaması gerekiyor ama kaleye tek bir şutu bile yok.

KABZE VE NOBRE OLMAZ

Transferlere gelince. Bu takımın gerçekten takımın gerçekten seviye atlatacak oyunculara ihtiyacı var. Ne Hasan kabze ne de Nobre… İkisi de olmaz. İkisi de genç değiller. Kulüplerinde başarılı olabilirler ama taş yerinde ağırdır. Trabzon'da olmaz!

Coşkun ÇELİK / AMK

ROBERTO CARLOS’U HATIRLATTI

KARTAL OLUYOR

BELHANDA’YA NİANG TAKTİĞİ

‘KULÜBÜMLE ANLAŞIN’

CANER’DEN DAHA İYİYİM

2013 MODEL ASLAN

‘HER ŞEY GÜZEL OLACAK’

VARSA YOKSA ZARATE!

TFF’Yİ DEVİRECEĞİZ

Yayınlanma Tarihi:23:01,