SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

AC Milan’ın genç golcüsü M’Baye Niang, Pro Patria ile yaptıkları dostluk maçında rakip taraftarların bitmek bilmeyen ırkçı tezahüratları sonucunda sahayı terk etmelerini şampiyona fark etmeksizin tekrar yapabileceklerini söyledi.

 Maçın 60’lı dakikalarında ırkçı tezahüratlara dayanamayan Kevin-Prince Boateng topu taraftarların oraya sertçe vurdu ve maç durdu. Olaylar daha fazla büyümeden yumruğunu masaya vuran kaptan Massimo Ambrosini, takımını sahadan çekti. Bu hareketi genç golcü Niang tarafından alkışlarla karşılandı.TG1‘e konuşan 18 yaşındaki forvet olay hakkında, “Böyle bir tepkiyi Serie A ya da Şampiyonlar Ligi fark etmeksizin tekrar gösteririz. Irkçılık söz konusuysa karşımızdaki Real ya da Barça olsa bile sahadan yine çekiliriz.” dedi.Kaptan Ambrosini’nin doğru şeyi yaptığını söyleyen Fransız, “Fransa’da daha önce hiç böyle bir şey görmedim. Kaptanımız en doğru olan şeyi yaptı.” şeklinde konuştu.İtalya Milli Takımı Teknik Patronu Cesare Prandelli de Milan’ın antrenörü Allegri’den övgüyle bahsetti. TG1‘e konuşan İtalyan teknik adam, “Müthiş bir takım, müthiş bir hoca ve harika bir insan. Sorunu hemen çözdü. Bundan artık sıkıntı duyuyoruz. Milan inanılmazdı, fakat birlik olursak bu bir kaç insanın başardığı bu birlikteliği bile bozabiliriz…” diyerek İtalyan taraflara gönderme yaptı.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Milan’ın sakat oyuncularından Nigel De Jong da Twitter üzerinden gönderdiği “Maçı terk eden Boateng’in ardından aynısını yapan takım arkadaşlarımla gurur duyuyorum.” mesajıyla takımının kararının arkasında olduğunu belirtti.

Son dönemlerde İtalya’da bu tip ırkçı tezahüratlar oldukça sıklaşmaya başladı ve İtalyan Federasyonu’nun yakın zamanda büyük önlemler alması bekleniyor.

Yayınlanma Tarihi:10:24,