SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Montpellier'e 8 milyon euro teklif eden ama karşığılında ‘15 milyon euro isteriz' yanıtını alan yönetim, Faslı yıldızın aklını 3 milyon euro yıllık ücretle çeldi. Şimdi oyuncunun kendisi kulübünden ayrılmak istiyor!

Tüm transferleri 2 Ocak'a yetiştirmek için planlarını hazırlayan ama işler yolunda gitmediği için teknik direktör Aykut Kocaman'a verilen sözü tutamayan F.Bahçe Yönetimi, transfer görüşmelerinde daha kararlı adımlar atmaya başladı. Buna göre sarı-lacivertliler, 2010-11 sezonununun başında binbir zorlukla transfer edilen Mamadou Niang'da uyguladıkları taktiği sahaya sürdü!

Yönetim, Alex'in gitmesinden sonra orta sahada yaşadığı sorunu Montpellier'nin 22 yaşındaki 10 numarası Faslı oyuncu Younes Belhanda ile doldurmayı planlıyor. Fransız spor sitesi Mercato365.com'un haberine göre; bir süredir bu oyuncu için girişimlerde bulunan yönetciler, geçen sezonun Ligue 1 şampiyonuna 8 milyon euro önerdi ancak Montpellier bunu kabul etmedi. Faslı yıldız için kulübünün 15 milyon euro istediği ve bunda kararlı olduğu biliniyor.

ANTALYA’YA GİTMEDİ

Bu sitenin haberi. Devamı ise çok ilginç. Tıpkı Niang'da olduğu gibi transferi idari menajer Hasan Çetinkaya yönetiyor. Hatta kendisi Antalya'ya bile gitmedi. Ve sarı-lacivertliler Belhanda'ya yıllık 3 milyon euro önererek oyuncunun aklını çoktan çeldi. Niang'da da aynı taktik uygulanmış ve Senegalli oyuncu Marsilya'dan ayrılacağını bizzat kendi başkanına iletmişti.

Şimdi yönetim bonservisini alma kısmını oyuncuya bıraktı. Eğer 10 numaralı oyuncu, Montpellier'in 15 milyon euroluk teklifini aşağı çekmeyi başarırsa bu transferin önünde hiçbir engel kaymayacak.

NIANG’DA NE OLMUŞTU? 

Hatırlayanlar iyi bilir. F.Bahçe, Niang'ı 8 milyon euro karşılığında Marsilya'dan almıştı. Ama ne almak! Önce yılda 2.4 milyon euro kazanan Senegalli yıldızla 3.2 milyon euro karşılığında anlaşan sarı-lacivertliler, ardından kulübünün oyuncuyu bırakmamasıyla sıkıntıya düşmüştü. Fakat Niang, kaptanı olduğu Marsilya'ya sırtını çevirmiş ve çektiği tüm restler sonucunda bonservisini almayı başarmıştı.

Hatta Mamadou Niang, kendi teknik direktörü ve başkanıyla adeta kavga ederek kulübü birbirine katmıştı. Şu an Belhanda da takımının beyni ve yönetimi bırakmak istemiyor. Bakalım Faslı yıldız aynı ısrarcı yapıyı gösterebilecek mi?

1 MİLYON EURO KAZANIYOR

Younes Belhanda, Montpellier'in 10 numarası ve saha içindeki maestrosu. Fakat Fransa'daki ücretler PSG hariç çok yüksek değil. Futbolculardan alınan vergiler sonrası maaşlar epey bir düşüyor. Bu rakam Faslı oyuncuda da vergiler düştükten sonra 1 milyon euro. Yani F.Bahçe'deki sıradan oyuncuların bile kazandığı bir ücret. Mesela Bienvenu!

ÜSTELİK BURADA VERGİDE ÖDEMEYECEK

BU yüzden oyuncuya önerilen 3 milyon euro Belhanda'yı fazlasıyla cezbetti. Vergisiz biçimde bu parayı alacak olan oyuncunun şu an tek isteği sarı-lacivertli takımda oynamak.

EN BÜYÜK AVANTAJI MÜSLÜMAN OLMASI

F.Bahçe’nin transferi için kulübü Montpellier'le masaya oturduğu Belhanda, iyi bir Müslüman ve Fransa'da rahat edemediği için Türkiye'yi çok istiyor Gol attıktan sonra aynı Sow gibi secdeye yatan Belhanda, Fransa'da istediği gibi dinini yaşayamadığı için rahatsız ve İstanbul'a gelmeyi bu yüzden de arzuluyor.

İrfan YİRMİBEŞ / AMK

ROBERTO CARLOS’U HATIRLATTI

‘KULÜBÜMLE ANLAŞIN’

VARSA YOKSA ZARATE!

DİEGO AMK’YA KONUŞTU!

‘GEL TEKVANDODA KONUŞALIM’

 

 

Yayınlanma Tarihi:08:46,