SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arsenal, Barcelona’da gözden düşen David Villa için girişimlerini resmen başlatırken Atletico Madrid forması giyen Adrian Lopez için de yeni bir teklif hazırladı.

Goal.com’un haberine göre, Londra temsilcisi, Atletico Madrid’e Adrian Lopez için yeni bir teklif sunmaya hazırlanıyor. Hafta başında İspanyol oyuncu için yaklaşık 12 milyon avroluk bir teklifte bulunan İngiliz kulübü, bu fiyatın az bulunmasının ardından teklifi 16 milyon avroya çıkarmayı planlıyor.

Adrian, geçtiğimiz sezonun ikinci devresini Rayo Vallecano’da geçiren Diego Costa’nın takıma dönüşünün ardından bu sezon yeterli forma şansı bulmakta zorlandı.

Arsenal, Adrian için yaptığı teklifi 16 milyon avroya çıkarmayı planlarken; Adrian’ın 18 milyon avroluk serbest kalma maddesini devreye sokmadan ufak bir kârla transferi bitirmek istiyor. Yine de Arsene Wenger’in yönetime acele hareket edilmemesini ve David Villa için yapılan girişimin netlik kazanmasından sonra teklifin yapılmasını söylediği belirtiliyor.

Ada temsilcisi, Adrian için girişimlerini devam ettirse de David Villa’yı da potansiyel transfer hedefleri arasına dâhil etti. Her ne kadar Barcelona’nın hem Şampiyonlar Ligi’nde hem de La Liga’da belirlediği şampiyonluk hedefinden dolayı Villa’yı göndermek istemediği, hatta sezon sonuna kadar bile kiralık gitmesine izin vermediği belirtilse de Arsenal cephesi transferi bu ay içerisinde bitirmek için elinden gelen bütün imkânları seferber etmeye hazırlanıyor.

Arsenal, Wenger’in ısrarla takımda görmeyi istediğ Villa için 17 milyon avroluk bir teklifte bulunurken; Villa’ya da haftalık 135.000 avro teklif etti. Arsene Wenger, ara transfer döneminde hareketli, bitiricilik konusunda kaliteli bir santrfor alıp transferi kapatacaklarını açıklarken Barcelona’nın yanıtı doğrultusunda Villa’nın mı yoksa Adrian’ın mı kadroya katılacağı belli olacak.