SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Spor Toto Süper Lig’in ilk yarısında beklenmedik puan kayıpları yapan ve ikinci yarı için transfer çalışmasına hız veren Fenerbahçe’nin transfer listesinde olduğu ifade edilen Lazio’nun Arjantinli forveti Mauro Zarate’yle ilgili sıcak gelişmeler var.

Spor Toto Süper Lig’in ilk yarısında zirvenin 6 puan gerisinde kalan ve ara transferde en az 3 futbolcuyla anlaşacağını duyuran Fenerbahçe’nin transfer listesinde olduğu iddia edilen İtalya Seria A takımlarından Lazio’nun Arjantinli forveti Mauro Zarate’yle ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Futbol kamuoyunda Fenerbahçe tutkusuyla bilinen Doğuş Grubu’nun sahibi Ferit Şahenk’in medya grubunda uzun yıllardır program yapan Celal Pir, mikro blog sitesi twitter üzerinden Fenerbahçe’nin Mauro Zarate için Lazio’yla anlaştığını duyurdu.

Gelecekte Fenerbahçe başkanı olabileceği söylenen isimlerden olan Ferit Şahenk, 3 Temmuz’dan sonra ekonomik olarak zor günler geçiren Fenerbahçe’nin Moussa Sow transferinde, 10 milyon euroluk bonservisin yarısından fazlasını karşıladığı ifade edilmişti.

Celal Pir haberin duyulmasının ardından twitter’daki gönderisini silerken, haberi İtalyan gazetesi La Stampa’ya dayandırdı. La Stampa’daki haberde ise Lazio’nun sportif direktörü Igli Tare, Zarate’nin Malaga, Atletico Madrid ve Liverpool’a önerildiğini daha sonra ise Genoa’nın kiralama teklifiyle geldiğini söyledi.

Zarate’nin kiralık değil, bonservisiyle gitmek istemesi üzerine Lotito’nun bu formülü hiç düşünmediğini, Fenerbahçe’yle 9.5 milyon euro karşılığı anlaştığı ifade edildi.

Fenerbahçe’ye yakınlığıyla bilinen Ferit Şahenk’in çalışanlarından birinin böyle bir transfer haberini twitter hesabında paylaşması ve daha sonra silmesi ise dikkatlerden kaçmadı.

F.BAHÇE’NİN SON GÖZDESİ MAURO ZARATE / VİDEO

DUYGU DOLU ANLAR – TIKLAYIN

DIEGO TÜEKİYE’DE – TIKLAYIN

YILDIZ YAĞMURU – TIKLAYIN

ROBERTO CARLOS’U HATIRLATTI

BELHANDA’YA NİANG TAKTİĞİ

‘KULÜBÜMLE ANLAŞIN’

 

Yayınlanma Tarihi:22:12,