SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Grubumuzda güçlü rakipler var ancak önemli olan bizim ne yapacağımız. Bizi durduracak takım olduğunu düşünmüyorum. Mücadeleci ruhumuzu yakalarsak çok iyi oynuyoruz. O zaman yenilmeyiz”

JÜBİLE TÜRKİYE’DE

NBA'de Milwaukee Bucks forması giyen Ersan İlyasova, Ajansspor'a konuştu… Tecrübeli oyuncu Avrupa Şampiyonası'nda Türk Milli Takım hakkındaki sözleriyle yüreklere su serpti. İtalya, Rusya, Yunanistan, Finlandiya ve İsveç'le aynı grupta yer alan 12 Dev Adam'ın şansıyla ilgili Ersan “Biz takım olursak, hangi rakip gelirse gelsin fark etmez. Bizi durduracak bir takım yok. Çünkü her pozisyonda çok iyi oyuncularımız var. Mücadeleci ruhumuzu yakalarsak zaten çok iyi basketbol oynuyoruz” ifadelerini kullandı. Ersan, draftından beri Milwaukee'de yaşadığını ve şehre alıştığını, eşiyle de burada tanıştığı için kalbinde özel bir yeri olduğunu söyledi. Ersan, NBA'den sonra kariyerini Türkiye'de tamamlayacağını da belirtti.

TERCİHİ LEBRON JAMES

Ersan İlyasova ‘Kobe ile mi yoksa LeBron ile mi oynamak istersin?' sorusuna tereddütsüz Miami Heat'in yıldızının adını verdi. Başarılı oyuncu, NBA'deki lejyonerlerimizi de değerlendirdi. Ersan, Ömer Aşık için Houston'a gitmesinin doğru tercih olduğunu söylerken “Çok iyi ribaund alıyordu. Şimdi sayı atmaya da başladı. Hidayet Türkoğlu ise en başarılı sporcu. Yıllardır üst seviye basketbol oynuyor. Mehmet Okur'un jübilesi erken oldu. Yaşla birlikte vücut tepkilerini en iyi kendisi anlar” dedi. Milwaukee'de son zamanlarda daha fazla süre bulmaya başlayan Ersan “Başta moralim bozulmuştu ancak şimdi iyiyim. Ben biraz da oyun kurucuya bağlı oynuyorum. Onlardan alacağım paslar önemli. Mutlak play-off'u istiyoruz” dedi.

Yayınlanma Tarihi:07:18,