SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Büyük hayal kırıklığı yaratan Cris'in sözleşmesi karşılıklı olarak fesh edildi. Onun yerine daha önce de gündeme gelen Eskişehir'in sezon sonunda serbest kalacak olan Sambacı'sı için düğmeye basıldı…

Galatasaray’ın bu sezon savunmadaki şanssızlığı bitmek tükenmek bilmiyor. Sezon başında Ujfalusi'nin sakatlanması ile şoke olan sarı-kırmızılılar bu bölgeyi 35 yaşındaki Cris ile doldurmaya çalıştı. Ancak geldiği ilk günden itibaren yaptığı hatalar ve hantallığı ile dikkat çeken Brezilyalı oyuncuya ancak yarım sezon tahammül edilebildi. G.Saray dün KAP'A yaptığı bildiride Cris'in sözleşmesinin karşılıklı olarak feshedildiğini açıkladı. Bunun ardından da gözler bu bölgeye yapılacak transfere çevrildi. Sezon başında Cris'den önce bu bölgeye düşünülen Ekişehirspor'un 27 yaşındaki Brezilyalı savunmacısı Diego yeniden gündeme geldi. 1.92 boyundaki başarılı oyuncunun sezon sonunda sözleşmesi sona eriyor.

İSTEDİĞİNİ ALAMADI!

Es-es'ten senelik 1.5 milyon Euro isteyen Sambacı olumsuz yanıt alınca sözleşmesini uzatacak imzayı da atmadı. Tabi sarı-kırmızılılar hem bu parayı verecek güce sahip hem de bu bölge için bir ismi renklerine katmak istiyor. Bu nedenle Eskişehir Yönetimi de hem sezon başında G.Saray'a çektiği fiyatı aşağıya çekmek zorunda kalacak, hem de oyuncusunu bedelsiz olarak kaptırmamak için satacak. Bu da G.Saray'ın ekmeğine yağ sürüyor. Bilindiği gibi sarı-kırmızılılar Taffarel önderliğinde savunma bölgesine Brezilyalı bir oyuncu bakıyordu. Diego da tam aranan kan!

Bahadır ÇOKİŞLER/AMK