SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray’a geçtiğimiz sezon devre arası gelerek sarı-kırmızılı takımın şampiyonluğunda büyük pay sahibi olan Necati Ateş, Vatan gazetesine gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

Golcü futbolcu, Milli Takımlar Sorumlusu Abdullah Avcı’yı tercihleri konusunda eleştirirken “Bir anda gençleşme operasyonu yapılıyor. Bu doğru değil. O zaman grup maçlarına Ümit takımla çıksaydık” ifadesini kullandı. Milli takıma sürekli gurbetçi oyuncu arayışlarını da hatalı bulan Necati Ateş, Avcı’nın elinde Türkiye liglerinde olan çok başarılı bir futbolcu kadrosu olduğunu da hatırlatarak “Anadolu kulüplerinde müthiş yetenekler var. Mesela Erkan Zengin, Alper Potuk, Veysel Sarı…Antalyaspor’da Emrah ve Uğur İnceman. Bunların artık ay-yıldızlı formayla sıkça görülmesi lazım” yorumunu yaptı.

G.Saray’a ikinci gelişindeki o dönemi asla unutamayacağını da belirten tecrübeli futbolcu “Muhteşem anlardı..Hele Kadıköy’deki şampiyonluk unutulmaz…Kadromuz çok kaliteli ve en önemlisi korkusuzdu. Fatih hocanın önderliğinde tuttuğunu koparan bir takıma sahiptik” dedi.

Eskişehirspor’a imza atmadan önce Beşiktaş’tan resmi teklif aldığının da altını çizen Necati Ateş “G.Saray’da uzun yıllar oynamış ve kupalar kaldırmış birisi olarak Beşiktaş’a gitmeyi doğru bulmadım. Ayrıca maddi açıdan da zor bir süreçten geçiyorlardı. Yani onların teklifi açıkcası beni pek fazla cezbetmedi” şeklinde konuştu.

Birlikte oynadığı en iyi oyuncu: Hakan Şükür

Tüm zamanların en iyi oyuncusu: Maradona

Türkiye’de en beğendiği golcü: Burak Yılmaz

Fatih Terim’den öğrendikleri: Hocalık, getirdikleri, insanlık, başarı, ne ararsanız…

 

 

Yayınlanma Tarihi:11:13,