SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İspanya’nın önde gelen takımlarından Sevilla’nın, golcü oyuncu Alvaro Negredo’nun Ocak ayı transfer döneminde takımdan ayrılma ihtimalini göz önüne alarak, yeni bir golcü arayışına başladığı ve bu ismin de Beşiktaş’ın Portekizli golcüsü Hugo Almeida olduğu öne sürüldü.

Marca’nın haberine göre; İspanyol teknik direktör Rafael Benitez’in çalıştırdığı Chelsea’nin istediği Negredo’nun takımdan gitmesi halinde iyi bir golcüsünü kaybedecek olan Sevilla’da, teknik ekip Negredo’nun alternatifini bulmak için çalışmalara hız verdi.

Beşiktaş’ın Portekizli oyuncusu Hugo Almeida’nın, Negredo’nun alternatiflerinden biri olduğu belirtilirken, Almeida’nın transfer listesindeki ilk isim olmadığı da kayededildi.

Almeida’nın Türkiye’de iyi bir sezon geçirdiği ve 18 maçta 10 gol atıp 6 asist yaptığı ifade edilirken, Sevilla’nın önündeki en büyük engelin Portekizli golcünün bonservis bedeli olduğu ifade edildi.

Beşiktaş’ın iki sezon önce Werder Bremen’den 2 milyon euroya aldığı Almeida’nın, Beşiktaş’ta en iyi dönemini geçirdiği yazıldı. (Ajansspor)

TANJU ALMANYA YOLCUSU / TIKLAYIN

GOLÜN ADRESİ İNÖNÜ / TIKLAYIN