SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sarı-kırmızılıların yöneticisi Refik Arkan, Radyospor’a konuştu. İşte Arkan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

ÇOK BÜYÜK İSİMLER GÜNDEMDE

Fatih Terim, bir rapor verdi. Bu rapor doğrultusunda bir değerlendirme yapılıyor. İsim veremem. Quaresma deniyor; ama çok daha büyük. Şu anda konumları çok yüksek isimler var. Şampiyonlar Ligi'ne uygun isimler.

DEVLER LİGİ'NDE HEDEF İLK 4

Galatasaray taraftarı Türkiye'deki başarıdan tatmin olmuyor. Avrupa'da sürekli başarı istiyor. Türkiye'de şampiyon olayın Avrupa'da başarı elde edin diyor. Ben de katılıyorum. Hedefimiz çok büyük. Ben Malaga'nın çıkmasını isterdim; ama olsun. Biz Almanya'da stadın yarısını doldururuz. Çok çetin bir mücadele olacak; ama takımımıza güveniyoruz. Önce Schalke'yi geçelim. Ama asıl hedef bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde ilk 4. Hedefimiz yarı final. Hatta taraftarımız şampiyonluk bekliyor.

BEŞİKTAŞ'TAN BİZE ULAŞAN BİR TEKLİF YOK

Beşiktaş'tan bize Milan Baros'la ilgili bize intikal eden bir teklif yok. Ama prensip olarak biz hiçbir oyuncumuzu bedava göndermeyiz.

TAHKİM KURULU, HUKUKUN GEREĞİNİ YAPMIYOR

Geçen sezon olmadık şeyler oldu. Play-off diye bir düzen çıktı ortaya. Play-off için toplantıya be katılmıştım. Maalesef her şey önceden hazırlanmış ve bizim önümüze sunulmuş oldu. O sırada takımımız Real Madrid’le oynuyordu. Hocamıza danışamadık. Abuk subuk kurallarla önümüze konan bir sistemdi. O günkü şartlarda biz fedakârlık yaptık; çünkü puanlar kesildi. Bütün bunlara rağmen ağzımız açıp bir şey söylemedik. Biz şampiyon olduk; ama bir kupa merasimi ortaya çıktı. TFF Yönetimi’nin açıklamaları var. Bunlara baktığımızda diyor ki, net, sportmenlik ve centilmenlik bizim hedefimizdir. Haklı olarak soruyorum. şampiyonluk kupayı koridorlarda vermeye kalkan TFF, değil miydi? Işıkların söndürülmesine, sahanın sulanmasına izin veren TFF değil miydi? Karanlıkta kupayı vermeye kalkan TFF değil miydi? Bunun neresi centilmenlik. TFF, Hukuk kurallarına uyacağım diyor. Ama Tahkim Kurulu, hukuk kurallarına uymuyor. Biz sahalara dönmek için uğraşıyoruz. Ama verilen kararların yargılanması aşamasına geldik. Bu kadar başarılı bir hakemi bu noktaya getirmek için ne oldu. PFDK bir karar veriyor. Tahkim indiriyor. Bu kadar indirimin sebebi ne? Ağızdan iki şey çıkar; tükürük ve kan. Böyle yuvarlak laflarla olayları geçiştirmenin kimseye faydası olmaz. Taraftarlar da bundan rahatsız oluyorlar. Bunlar ileride kulüplerin başına büyük sorunlar çıkar.

TFF KENDİSİNE VERİLEN MİSYONU TAMAMLADI

Kulüp olarak MHK ve TFF’den bir açıklama bekliyorum. İkincisi TFF Başkanı’ndan somut herkesi tatmin edici bir açıklama bekliyorum. Hukuk kurallarına uyacağım, centilmenlik hedefimdir. Sen TFF olarak bunların ikisine de uymuyorsun. İnsanları tahrik edici noktalara geliyoruz. Yargı kararları uygulanmazsa toplumda ciddi sorunlar ortaya çıkar. Maç bitiyor. Herkes hakemin iyi maç yönettiğini söylüyor. Sonra hakemin bu noktalara getiriyorsunuz. TFF kendisine belirlenen misyonu tamamladı. Misyonu bana sormayın! Kurullarla ilgili, TFF Yönetimi’yle ilgili endişelerimiz var. Biz Braga’dan geldik, Perşembe akşamı. Cumartesi günü Sivas'ta maç yaptık. Huzursuzluk olmasın diye ses çıkarmadık; ama bizim de bir tahammül noktamız var. TFF misyonu tamamladı. Seçim yapılsın. Yeni bir yönetim ortaya çıksın. Yeni bir oluşum meydana gelsin.

RAKİPLERİMİZE 5 YILLIK BİR EKONOMİK FARK ATACAĞIZ

Kasım – Aralık ayında programımızda bir kayma oldu. Bu geçici bir süreç. Şubat ayı içerisinde bu kaymayı telafi edeceğiz. Maddi bir sıkıntımız yok. Programımızdaki bu gecikmeyi telafi ettiğimiz zaman, net söylüyorum, Galatasaray rakiplerine 5 yıllık bir ekonomik fark yapar. Bunu da bütün branşlarda sahaya yansıtır. Borçlarda ciddi bir azalma oldu. Ufak tefek aksamalar da oldu. Büyük bir sıkıntımız yok. Çok net söylüyorum, programımızı tamamladığımızda Galatasaray rakiplerine 5 yıllık bir ekonomik bir fark atacak. Bazı gecikmeler oldu. Ama herkes rahat olsun bu ekonomik programı tamamlayacağız.

KAMP TESİSLERİ STADIN YAKININA TAŞINIYOR

Gayrimenkullerle ilgili olarak çalışmalarımız var. Kesin olarak Florya’dan çıkmayı, Stada yakın bir yere kamp tesislerimizi taşımayı düşünüyoruz ve Florya arazisine de Avrupa’nın en üst düzey klasmanına haiz yapılanmaya düşünüyoruz. Stada yakın bir yerde Kapalı bir spor salonu düşünüyoruz. Türkiye’de eşi benzeri olmayan bir yapı olacak. Şimdiden bunun sözünü veriyorum. Yapılanları gördük. Galatasaray olarak bir şeyi yaparsak her zaman farkımız olur.

GALATASARAY, STADIN HAS SAHİBİDİR

Stadın devriyle ilgili bir sorun yok. Stadın müteahitini bellidir. İşvereni TOKI’dir. Şu anda kesin kabul aşamasına gelinmiştir. Bundan sonra TOKI, GSGM devir yapacak. GSGM de bize resmen tutanaktan bunun teslim edildiğine dair bir belge düzenleyecek. Galatasaray, Seyrantep’de stadın has sahibidir. Bu net kesin bir şeydir. Bunun altında sayan başbakanın, maliye bakanının, spordan sorumlu devlet başakınımızın, sayın Büyük Şehir Belediye Başkanımızın ve sayın başkanımızın imzası var. Bütün bunlar bir protokol çerçecvesinde yapılmıştır. Dolayısıyla orada bir sorunumuz yok. Müteahitle ile TOKI arasındaki ilişkileri bizim düzenlememiz mümkün değil; ama bu ay içerisinde bu da bitecek. TOKI, GSGM devri yapacak. GSGM’de bize tutanakları bize verecek.

Yayınlanma Tarihi:14:05,