SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Radyospor’a açıklamalarda bulunan Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz çarpıcı açıklamalarda bulundu. Quaresma’nın gönderilişi konusunda yönetimi eleştiren Karadeniz, Baros’un transfer edilmesi halinde siyah-beyazlı ekibe katkı sağlayacağını belirtti. Karadeniz ayrıca, kaleci Cenk’e güvenilmesi gerekirken yabancı bir kaleci transfer edilişini doğru bulmadığını kaydetti.

İşte Karadeniz’in sözlerinden öne çıkanlar:

“HEVESİMİZİ KIRMASINLAR”

“Beşiktaş Kulübü 110 yıllık çınardır, her zaman şampiyonluğa oynayan bir ekiptir. Beşiktaş her zaman liderliğe oynar. İlk yarıyı iyi bir yerde bitirdik diyebilirim, daha da iyi olabilirdi. Ayaklar yere basmalı çünkü ikinci yarı daha zorlu geçecek. Ciddi bir yarışma olacağı gerçek. Rakipler de kaybetti, biz şuan iyi bir yerdeyiz, yoksa daha gerilerde olabilirdik. UEFA ve Türkiye Kupası'nda yokuz, maddi – manevi bir kayba uğradık, herkes ikincilikle avutulmaya çalışılıyor. Hevesimizi kırmasınlar, eksikler tamamlansın iyi bir ikinci yarı olsun.”

“DİKKATLİ OLMALIYIZ”

“İleri uçta, orta alanda ve defansta eksikler var. Gol yollarında sorun yaşıyoruz, savunma da gol yiyoruz, Maddi duruma göre, 4 oyuncu almamız şart. 2. Yarı Fenerbahçe önemli hamleler yapıyor, Galatasaray da öyle. Dikkat etmek zorunda olduğumuz bir gerçek. İkinci ile onuncu sıra arasındaki fark da fazla değil. Gerçekçi olmalı ve önümüze sağlam bakmalıyız. Zaaflardan istifa etmek bize zarar veriyor.”

BATUHAN’A GÖNDERME!..

“Türkiye'de pivot santrfor eksiği olduğu bir gerçek. Batuhan'a tekrar şans verilecek tamam ama onu da getiren Samet Aybaba. Sonuçta bize de bedava gelmedi. Keşke o mevkiye o paraya başka oyuncu alınsaydı. Böyle kefalet olmaz, kefillik yeri sözler değil sahadır.”

“BAROS TAKVİYE OLABİLİR… Q7 G.SARAY’DA TUTARSA…”

“Baros iyi bir oyuncu, eksik bölgeye takviye olabilir. Galatasaray'da kenarda kalan oyuncu tutmaz. Beşiktaş'tan gönderilen Quaresma Galatasaray'da tutarsa ki bence tutar, O zaman tribünde oturmak zorlaşır. At binicisine göre gider, Quaresma kullanılmalıydı. Sportmenliğe yakışmayan hareketler yapmış olabilir ama iddialar ortaya atılır, peki gerçek payı nedir?”

“QUARESMA’NIN GÖNDERİLİŞİNİ ANLAMIYORUM”

“Pişmiş aşa su katmayalım. Ama Quaresma ne için oynatılmadı, neden gönderildi anlayamıyorum. Yönetime saygım var ama bu konuda herkes topu birbirinin üzerine atıyor. İnşallah Quaresma'yı aramayız.”

“CENK’E GÜVENMEK LAZIMDI”

“Kaleci oynayarak tecrübe kazanır. McGregor belki bir maç kazandırdı. Cenk'e güvenmek lazımdı. Bence kaleci yabancı olmamalıydı.”

“ORTA SAHADA EKSİK VAR”

“Orta saha iyi gibi gözüküyor ama eksik var. Fernandes sakatlandığında görüyoruz orta alanı. Ayağımız yere basarak hareket etmeliyiz. İkinci yarı zor geçecek. En uygun ve en doğru adımları atmalıyız.”

“ESKİ YÖNETİM İÇİN GEREKEN YAPILACAKTIR”

“Kimseye kendimizi beğendirme zorunluluğumuz yok. Demirören'e en büyük taksitleri yaptık. Önümüzü göremediğimizi söyledim, görüşlerimi sundum. Kehanette bulunmuyorum ama dosta acı söyler, eski yönetim için gereken yapılacaktır.”

KOMBİNE FİYATLARI YENİLENDİ / TIKLAYIN

 

Yayınlanma Tarihi:16:49,