SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Umut Güner yapılacak yeni stadyumun bir buçuk sene içinde hizmete gireceğini belirtti.

Stadyumun yerinin aynı kalacağı konusunda kimsenin şüphe duymaması gerektiğini belirten Güner, Beşiktaş Dergisi‘ne yaptığı açıklamada, “Mali genel kurula kadar temel atmayı planlıyoruz. Stadyumun yeri ise kesinlikle aynı olacak. Diğer çıkan haberlere taraftar itibar etmesin. İnönü Stadyumu’nun olduğu alan tamamiyle spor alanı olarak gözüküyor. Tüm sözleşmelerde Beşiktaş’ın bu arsada hakkı var. Kimse hukuksal olarak bunun aksini iddia edemez.” diye konuştu.

DÜNYANIN EN GÜZEL YERİNDE, HARİKA BİR STADYUM OLACAK’ 

Yapım aşamasının bir buçuk yılı bulacağını belirten Güner, “Harika bir stat olacak. Mali genel kurula kadar yetişmesini planlıyoruz. Geri kalan ayrıntıları başkanımızla birlikte açıklayacağız. Dünyanın en güzel konumlarından birinde harika bir stat yapacağız. Bir buçuk sene içinde her şeyi bitirmeyi hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ekonomik anlamda Beşiktaş’ı güneşli günlerin beklediğinin de altını çizen Güner, “Yeni bir yapılanma süreci içindeyiz. Ekonomik anlamda içinde bulunduğumuz durum belli. Tesisleşme ise bizim için çok önemli bir önem teşkil edecek. Kendi ayaklarımızın üzerinde duracak bir mali yapıya kavuşmak istiyoruz. Stat projesinin ardından daha yapmak istediğimiz bir sürü yeni projemiz var. Bunları zamanla hayata geçirmekten dolayı da memnuniyet duyacağız.” sözlerini sarf etti.

Yayınlanma Tarihi:11:37,