SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

La Gazzetta dello Sport gazetesine oyuncusu Balotelli hakkında açıklamalarda bulunan Mancini, “Bence Mario burada kalmalı fakat bu tamamen ona bağlı. Sheikh Mansour Balotelli'yi seviyor çünkü o yeteneklerini gösterdi ve tüm dünyada adını duyurdu. Biz Mario'ya önemli yatırımlar yapmayı düşünmeye ihtiyacımız var.” ifadelerini kullandı.

Balotelli ile olan aralarındaki ilişkinin her zaman iyi olduğunu belirten Mancini, “Bir şeyler yaptığında bile aramız iyiydi. Onu seviyorum çünkü bir çok yıl beraber yaşadık. Onun büyümesini gördüm fakat profesyonel ilişki başka bir şeydir ve Mario'ya ona ihtiyacım olduğunun söyledim. Ucuz konuşmanın zamanı geçti. Baloteeli 22 yaşında ve şimdi profesyonel olmanın zamanı geldi. Ona antrenmanlarda bağlılığını ve ciddiyetini soruyorum, sahada önceki özel yaşantısına göre çok daha sakin ve doğru davranışlar içerisinde.” şeklinde konuştu.

Totti'nin Mario için en iyi örenek olduğunu söyleyen teknik adam, “36 yaşındaki Francesco hala yüksek performans göstermeye devam edebiliyorsa bu onun profesyonel davrandığını gösterir. Mario şimdi antrenmanlara geri döndü ve belki Stoke karşısında takımdaki yerini alabilir.” diye konuştu.
MENAJERİ NET KONUŞTU

Mario Balotelli'nin menajeri, oyuncusunun son zamanlarda ilk 11'de maçlara başlamamasına rağmen kulübünde kalmak istediğini belirtti.

İtalya Milli Takımı oyuncusu takımının 9 Aralık'ta Manchester United ile Premier Lig'de karşılaştığı maçta oyundan çıkana kadar hiçbir varlık gösterememişti. Son haftalarda özellikle oyuncu hakkında ara transfer döneminde Milan'a transfer olabileceği konuşuluyor.

Carriere dello Sport'a menajerliğini yaptığı Mario Balotelli hakkında açıklamalar yapan Mino Raiola, “Mario transfer olmayacak çünkü takım değiştirmesi için bir sebep yok. O şu anda oynamıyor çünkü hastaydı ve Mancini ile anlaşmazlıkları vardı fakat bu durum çözüldü.” ifadelerini kullandı.

Raiola, oyuncusu Balotelli'nin neden menajeri Roberto Mancini'nin yeniden güvenini kazanmaya çalıştığını ve hatalarını arkasında bıraktığını açıkladı.

Oyuncusunun Manchester'den ayrılmasının en kolay seçenek olduğunu ifade eden Raiola, “Fakat o Ciy'de kalacak, çok karışık şeylerin gözükmesine rağmen. Geçmişte o bazı hatalar yapmış olabilir fakat son olarak insanlar onun hakkında Raffaello Fico ile olan durumu yüzünden olumsuz konuşuyor. Balotelli'nin sahadaki yerini yeniden kazanmaya ve takımının ona güvenmesine ihtiyacı var. Kulübün ona inanmasına ihtiyacı ver ve o bu güveni hak edebilmek için her şeyi yapacak.” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:15:37,