SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ligin on üçüncü haftasında puan cetvelinde son sırada bulunan Hacettepe Üniversitesi ile on dördüncü sıranın sahibi Türk Telekom karşı karşıya geldi. Maçtan Türk Telekom, 75-80 galip ayrıldı. Dee Brown 21, Drago Pasalic 13,Alper Saruhan ise 12 sayı üreterek takımlarının galibiyetinde büyük rol oynadılar.

Maça iki takım da 3 sayı çizgisinin gerisinden bulduğu basketlerle başlarken, ilk periyodu Alper Saruhan'ın basketleriyle Türk Telekom 27-28 önde tamamladı. İkinci periyotta Cameron Bennerman ile etkili olan rakibine Lance Williams-Drago Pasalic ikilisiyle yanıt veren Mavi Beyazlılar, ilk yarıyı 39-42 önde noktaladı. Üçüncü periyotta farkı bir ara 9 sayıya kadar çıkartan Türk Telekom, Önder Külçebaş'ı durdurmakta zorlandı. 15-5'lik seri sonucunda uzun bir aranın ardından skor avantajını ele geçiren (54-53) Hacettepe Üniversitesi, Polat Kaya'nın sayılarıyla son periyoda 61-58 üstün girdi. Final periyodunda mücadelenin dozu artarken, iki takım da birbirlerine üstünlük kurmakta zorlandı. Son 4 dakikaya 70-70 eşitlikle girilirken Dee Brown-Ceyhun Altay ikilisiyle skor bulan Türk Telekom maçtan galip ayrıldı.

Maçın ardından açıklamalarda bulunan iki takım antrenörleri şu şekilde konuştu:

Koray Eş (Türk Telekom Antrenörü): Ankara derbisinde dönem dönem iyi dönem dönem de kötü oynadık. Sıralamada bizden üstteki takımların birer yenilgisi oldu. Biz bu galibiyetle onlara biraz daha yaklaştık. Hacettepe Üniversitesi'ne bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum.

Alp Bayramoğlu (Hacettepe Üni. Antrenörü): Türk Telekom'u tebrik ediyorum. Her iki takım için de çok önemli bir maçtı. Uzun zamandır kazanamıyorduk ama bu maçta kazanmaya yaklaştık ve iyi de oynadık. Maçın son kısmında çok top kaybı yaptık. Rakip de bunları sayıya çevirince sonuç böyle oldu. İkinci yarıya iyi başlayarak toparlanmaya çalışacağız.

Yayınlanma Tarihi:11:00,