SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arda Urcu’nun menajerlik görevine getirilmesinin ardından çalışmalarına hız veren turuncu mavililer, ilk transferini gerçekleştirdi. Kulüple karşılıklı olarak yollarını ayırma kararı verilen Barış Güney, Türk Telekom’a transfer olurken, Türk Telekom forması giyen Rahim Rızvanoğlu’nun da Antalya Büyükşehir Belediyespor’a transferi gerçekleşti.

Menajer Arda Urcu, yaptığı yazılı açıklamada, Rahim Rızvanoğlu’nun akıllı ve disiplinli bir sporcu olduğunu kaydetti. Rızvaoğlu’nun takıma çok faydası olacağını ve rotasyonları rahatlatacağını belirten Urcu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

”Antalya’ya gelme ve bizim takımımızda oynama konusunda kendisi de çok istekliydi. Çok çalışkan bir sporcu kazandığımızı düşünüyoruz. Önümüzdeki günlerde yapılacak diğer transferlerle çok uyumlu çalışacağına inanıyoruz. Altar koç da Rahim’in takımında oynaması konusunda çok istekliydi. Böylece transferi gerçekleştirdik. Yakın zamanda yabancı transferi yapmayı planlıyoruz. Bunu gerçekleştirmek için çalışmalarımız son hızıyla devam ediyor. Bir de uzun bölgesi için bir takviye oyuncu transferi yapacağız.”

Urcu, Barış Güney’in kendisinin menajerlik görevine gelmesinden önce karşılıklı alınan bir karar doğrultusunda takımdan ayrıldığına dikkati çekti. Urcu, Güney’in oyun tarzı ve sisteminin, kulübün mentalitesine uymadığı için koç, yönetim ve sporcunun ortaklaşa transfer kararını aldığını vurguladı.

Arda Urcu, açıklamasında Royal Halı Gaziantep deplasmanında alınan mağlubiyet konusunda da şu değerlendirmelerde bulundu:

”Bu maçta sahada olan her oyuncu kazanmak için elinden gelen mücadeleyi verdi. Özellikle Valentin Pastal, genç oyuncular Seray Yıldırım ve Berkay Gülek aldıkları sürenin hakkını olumlu anlamda fazlasıyla verdiler. Valentin’in daha çok süre alması, kendisine güveninin gelmesi bizim açımızdan olumlu bir gelişme oldu. Guard pozisyonunda Berkay ve Seray’ın aldıkları sürenin hakkını fazlasıyla vermesinin de ileriye dönük olarak bize avantaj sağlayacağını düşünüyorum. Oyuncularımız ellerinden gelenin fazlasını yaptılar, ancak maçın sonlarına doğru yorgunluk olunca maçtan mağlup ayrılan taraf biz olduk. Kazanamamamıza rağmen sporcularımızı gösterdikleri üstün mücadeleden dolayı gönülden tebrik ediyorum. Bana göre bu maç kaybedilmiş değil, kazanımı çok olmuş bir karşılaşmaydı. Önümüzdeki günlerde de ne demek istediğimin daha net anlaşılacağını düşünüyorum. Eksik olduğumuz pozisyonların transferleriyle hak ettiğimiz yerde olacağımıza inancım tam. Bunun içinde çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.”

Yayınlanma Tarihi:17:11,