SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şampiyonluğa çok yakın olduklarını belirten İskoç teknik adam, “Şampiyonluk için yolu yarıladık, bulunduğumuz konum çok iyi. Takımımdaki oyuncuların her birinden oldukça memnunum ve oldukça güçlü bir ekibiz.” şeklinde konuştu.

Maçın ardından The Sun’a açıklamalarda bulunan tecrübeli teknik adam, “Bugün ortalara karşı çok iyi savunma yaptık. Hava toplarında da yerdeki mücadelelerde de oldukça iyiydik. Sonunda gol yemeden maç bitirmenin tadını hatırladık.” dedi.

West Brom’un da oldukça iyi bir oyun ortaya koyduğunu söyleyen Ferguson, “Özellikle ikinci yarıda uzun süre kontrolü ellerine aldılar, sağlı sollu ortalarla da kalemizi yokladılar. İyi savunma yaptık ve kazandık.” ifadelerini kullandı.

Maçta fark yaratan ismin Robin Van Persie olduğunu söyleyen Ferguson, “Paul Scholes ve Robin’i oyuna almamla birlikte maç yeniden bize döndü. Persie inanılmaz bir oyuncu, bugün yine müthiş oynadı. Top ne zaman ayağına gelse oyuna pozitif bir katkıda bulundu ve yine golünü de attı.” sözleriyle oyuncusunu övdü.

Premier Lig’in lideri Manchester United, en yakın rakibi Manchester City’ye 7 puan fark atmış durumda.