SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor'da ilginç gelişmeler yaşanıyor. Giray Bulak'ın Genel Menajerlik görevinden ani bir kararla ayrılıp, Mersin İdman Yurdu'nda işbaşı yapmasından sonra Ünal Karaman'ın da 6 aylık bir aranın ardından yeniden göreve geri dönmesi “Trabzonspor'da neler oluyor” sorusunu da beraberinde getirdi. Bordo-Mavili takımda yaşanan bu olayların ardından kulüpte şu gelişmelerin yaşanması bekleniyor:

Teknik Direktör Şenol Güneş, “Ünal Hoca benim adıma her şeyi yapmaya sorumlu kişi pozisyonunda olacak. Belki bazen antrenmanda olmayabilirim, bazen maç konuşmasını ona yaptırabilirim” diyerek bordo – mavili takımda yeniden yapılanmanın sinyallerini verdi.

Antrenman öncesinde takımla saha ortasında uzun bir toplantı yapan Teknik Direktör Şenol Güneş, toplu fotoğraf çekiminin ardından basın mensuplarının yanına gelerek bazı açıklamalarda bulundu. Alanzinho ve Henrique’nin yarın gece kampta olacağını belirten Güneş, antrenmanda olmayan futbolcularla ilgili olarak şunları söyledi:

“Barış bizimle olmayacak. Kulüple ilişkisi olumsuz şu anda. Emerson’un beklenmeyen bir durumu oldu. Geldiğinde şiş ve ağrısı olduğunu söyledi. O da hatırlamıyor maçtan önce mi oldu maçta mı oldu diye. Ünal hoca ve yeni doktorumuz Hakan bey göreve başladı. İlk günlerde fazla yükleme yapmayacağız. Zihinsel dinlenmeyle, aileleriyle serbest bırakarak geçireceğiz günlerimizi. 2 Ocak’tan itibaren daha fazla yükleme yapacağız. 7 ve 9’unda iki hazırlık maçı oynayacağız. Zokora ve Bamba şu anda yok. Vittek ve Cech bizimle birlikte. Şartlara göre bazı oyuncular ayrılabilir. Colman’ın gitmeden önce sakatlığı vardı. Oynama riski bakımından izin vermiştim. 29’unda burada olması gerekenler arasındaydı. Zannediyorum Paulo ve Alanzinho ile birlikteler. Colman’ın daha önce de geç gelmesi olmuştu. Zaten 2 gün önce gitmişti. Gerekli işlemleri yapacağız.”

ÖZCAN VE ŞEREF HOCA KALACAK

Güneş, Ünal Karaman’ın göreve gelmesinin ardından Özcan Bizati ve Şeref Çiçek’in ayrılmasıyla ilgili sorular üzerine de şunları söyledi:

“Devre bittiğinde başkan ve yönetimle görüştüm. Ben de dahil herkesin değişebileceğini hep söylüyorum. Neler ortaya koyabileceğimizi, üretebileceğimizi düşünüyorduk. Başka bir değişiklik yapmadan sadece Ünal hocayı getirdik. Kabul etti ve göreve başladı. Daha çok saha içinde o olacak. Yeni birini almaktansa Özcan ve Şeref hoca ile devam etmeye karar verdik. Yeni biri gelseydi onların ayrılması sözkonusu olabilirdi. Şu anda benim adıma tüm saha içi yetkileri Ünal hoca kullanacak. O da diğer hocaların devam etmesini talep etti. Ünal hoca onlara başka görevler de verebilir.”

ÜNAL HOCA BENİM ADIMA HER ŞEYİ YAPABİLİR

Ünal Karaman’ın pozisyonuyla ilgili değerlendirmelerde de bulunan Şenol Güneş, “Ünal hoca Giray hocanın yerine gelmedi. Yardımcı antrenör ama benim adıma her şeyi yapmaya sorumlu kişi pozisyonunda. Ben belki antrenmanda olmayabilirim. Bazen maç konuşmasını ona yaptırabilirim. Ben sahada olmaya devam edeceğim. Her şeyin içinde olacağım. Ama belki idmanda olmayacağım. Olmadığım zaman Ünal hoca ilgilenecek. Ünal hoca bu işleri yapabilir. Ayrıca bir sorumluluğu veya bir pozisyonu yok. Oyuncuların herhangi bir sorunu olursa gideceği kişi o olacak.”

Güneş, transfer çalışmalarıyla ilgili olarak ise, “Transferde şu anda bir şey söyleyemem. Oyuncu sayımız fazla ama bunu bir bütün olarak ele almak lazım. Bir santrfor daha alsanız elinizde 4 – 5 santrfor ediyor. Bunları gözden geçirmek gerek” dedi.

Trabzonspor’da Ünal Karaman’ın Şenol Güneş tarafından geniş yetkilerle göreve getirilmesi sezon sonuna hazırlık olarak değerlendirildi. Bordo – mavili camiada konuşulan genel kanıya göre sezon sonunda Güneş Sportif Direktör olacak, sahaya ve antrenmanlara çıkmayacak, takımı tamamıyla Ünal Karaman’a emanet edecek.

Yayınlanma Tarihi:19:50,