SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Lig’i ezeli rakiplerinin önünde lider bitiren G.Saray ikinci yarının hazırlıklarına çarşamba günü start vermeye hazırlanırken takım içinde ciddi bir kaptan sıkıntısının yaşandığı ortaya çıktı.

Konuyu gündeme getiren kişi ise bizzat sarı-kırmızılı takımın teknik direktörü Fatih Terim. G.Saray’ın kendi sahasında F.Bahçe’yi 2-1 devirdiği derbiden önce yakın çevresiyle Florya Metin Oktay Tesisleri’nde takımın durumu ile ilgili dertleşen tecrübeli teknik adamın özellikle kaptanlık görevini üstlenen oyuncuların performansından memnun olmadığını dile getirmesi dikkat çekti. Konuyla ilgili olarak Sercan Yıldırım örneğini veren Fatih Terim bu konudaki rahatsızlığını “Geçen gün Sercan Yıldırım antrenmana alkollü olarak geldi. Eskiden olsa böyle bir şey olabilir mi?” sözleriyle dile getirerek şu ifadeleri kullandı:

“Bir kere Ümit Karan antrenmana geceden kalma, ağzı kokarak gelmişti. Ben o zaman bu olaya hiç karışmadım, tepki bile vermedim. Hakan Şükür’le Bülent Korkmaz soyunma odasında boğazından tutup, duvara yapıştırmışlar. ‘Burası G.Saray, böyle gelemezsin’ demişler. Bir daha da öyle gelmedi. Şimdi oyuncum böyle gelebiliyor antrenmana. Kaptanların sahada takımı oyun olarak yönetmenin dışında yapması gereken şeyler vardır. Selçuk saha içinde lider, sorumluluk alıyor, inisiyatif alıyor ama anlattığım şey farklı bir özellik, farklı bir meziyet. Şimdiki kaptanlarımız Sabri Sarıoğlu ve Hakan Balta. Ancak ikisi de birbiriyle kavgalı, aileleri bile görüşmüyor. Bizim büyük bir kaptan sorunumuz var” sözleriyle dile getirdi.

TERİM’DEN YALANLAMA

Öte yandan Terim yaptığı yazılı açıklamada, takımına ve şahsına karşı yürütülen sistemli bir harekat olduğunu savunarak, bunun kendilerine zarar vermesine müsaade etmeyeceğini kaydetti.

Bir çok sıkıntı ile uğraşarak geçirdikleri ilk yarıda, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde ilk 16’ya girdiklerini, Spor Toto Süper Lig’i de zirvede tamamladıklarını belirten Terim açıklamasına şöyle devam etti:

‘Dinlenmeye çalıştığım ve yeni dönem planlaması ile uğraştığım şu günlerde yaşananları, Galatasaray ve şahsımla ilgili çıkan haberleri üzüntü, şaşkınlık ve hatta ibret ile izliyorum. Tarafımdan yapıldığı iddia edilen açıklamalar üzerine kurgulanmış olan, bir gazetede çıkan ve ona bağlı olarak çeşitli gazete ve haber sitelerinde yer alan haberdeki bilgiler hayal mahsulü olup, tamamı yalandır. Bilgilerin yanlış olması bir yana, bunların sanki şahsımdan öğrenilmiş gibi verilmiş olması yaşanan erozyonun en büyük göstergesidir.

Futbol takımımıza ve şahsıma karşı yürütülen sistemli harekatın, tüm Galatasaraylılar gibi ben de çok farkındayım. Görevimin başında olduğum sürece bunun takımımıza zarar vermesine izin vermeyeceğim gibi yalan haber yapanlar ve yapılmasına zemin hazırlayanlara karşı gerekli mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğimden kimsenin şüphesi olmasın.’

RIDVAN G.SARAY’I REDDETTİ! / TIKLAYIN

MELO REST ÇEKTİ! / TIKLAYIN

Yayınlanma Tarihi:14:30,