SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İtalya’da yılın patlamasını yapan Juventus’un başarı sırları La Gazzetta Dello Sport’ta sıralandı. Gazetenin araştırmasında Torino ekibinin yükselişinde Türkiye’ye gönderdiği iki ismin de payı olduğu öne sürüldü.

İtalya’nın saygın gazetelerinden La Gazzetta dello Sport, Serie A ekiplerinin devre arasına girmeden önceki performanslarını değerlendirdi. Lider Juventus’un ön plana çıktığı değerlendirmede ise Fenerbahçe’nin bonservisini satın aldığı Milos Krasic ve Galatasaray’da ikinci kiralık sezonunu geçiren Melo’dan da ilginç bir şekilde bahsedildi. Çizme’de geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu yıl da en yakın rakibine fark atarak yeni yıla girmeye hazırlanan Juventus’un başarısı gazeteye konu oldu. Gazetenin haberinde siyah beyazlı ekibin Lazio’nun önünde 8 puan farkla liderlik koltuğunda oturmasının en büyük nedeninin takım içindeki dengelerin çok iyi kurulması olarak nitelendirildi. Gazete, teknik direktörüne bağlı oyuncuların varlığı nedeniyle Torino ekibinin başarıya kenetlendiğini ifade ederek Türkiye ile ilgili de ilginç bir itiraf geldi…

‘MELO VE KRASIC GİTTİ, JUVE DÜZELDİ’

Gazetenin Juventus değerlendirmesinde takım içindeki kenetlenme kadar yüksek maliyetli ve sorun teşkil eden isimlerin kulüpten uzaklaştırılmasının da başarıyı getirdiği ifade edildi.

Yazıda Juventus’ta beklentilerin çok altında kalan Felipe Melo’nun iki sezondur kiralık olarak gönderildiğinin hatırlatılmasının yanı sıra Krasic’in yüksek maliyeti nedeniyle Torino ekibine büyük külfet olduğu ifade edildi. Sırp oyuncunun da elden çıkarılmasıyla hem mali bir yükten hem de taraftar baskısından uzaklaşan Juventus’un büyük sürprizler olmadığı takdirde sezon sonunda şampiyonluk ipini göğüslemeye en büyük aday olacağı ifade edildi.

 
 
Yayınlanma Tarihi:07:30,