SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, yaptığı son açıklamada “Devre arasında en az 3 transfer yapacağız” demişti. Taraftarın beklentisi 3 büyük yıldızdı ama bu böyle olmadı. Teknik direktör Aykut Kocaman'ın listesi doğrultusunda tam mesai çalışmaya başlayan yönetim, kısa sürede 2 transfer bitirdi. Bunlar yıldız değildi ama zaten F.Bahçe'nin ilk 11'i kaliteli, yedekleri yetersizdi. Özellikle ilk yarıda 29 maça çıkarak kelimenin tam anlamıyla pestili çıkan ve bu süreçte çok yeterli olamayan Hasan Ali Kaldırım'a alternatif getirdi sarı-lacivertliler.

Geçen sezon F.Bahçe'nin sol bekinde görev alan Reto Ziegler, çok sevdiği sarı-lacivertlilere 6 ay rötarlı geri dönmeyi başardı. İsviçre Milli Takımı'nda da forma giyen 26 yaşındaki oyuncu için Juventus'a kaç para ödeneceği ise şimdilik bilinmiyor. İlk yarıyı Lokomotiv Moskova'da kiralık geçiren ama sadece 6 maça çıkabilen Ziegler, 2 gündür İstanbul'daydı ve F.Bahçeli Yöneticiler'le anlaşma sağlamayı başardı.

EREN FORMA ŞANSI BULAMADI

Kanarya’nın biten diğer transferi ise Eren Derdiyok. AMK Spor'un günler öncesinden duyurduğu transfer, resmi olarak da bitmiş sayılıyor. Çünkü oyuncu ve kulübü Hoffenheim'la ön protokol imzalandı ve başka bir alternatife geçilmez veya daha iyi bir isim bulunmazsa, Eren de seneye F.Bahçe forması giyecek. 1.91 boyunda olan ve bu sezon Leverkusen'de istediği şansı bulamayan, Bundesliga'da sadece 13 maça çıkan ve 1 gol atan 24 yaşındaki oyuncu da Sow'un partneri veya alternatifi olacak.

UYUM SORUNU OLMAYACAK

Tabii iki oyuncunun da İsviçre Milli Takımı'nın as oyuncuları olması da F.Bahçe için ayrı bir avantaj. Özellikle Eren Derdiyok'un hem Türk asıllı olması hem de Ziegler'i yakından tanıması, devre arası transferlerinin takıma alışması anlamında büyük avantaj.

İrfan YİRMİBEŞ / AMK

LİSTESİ YILDIZ DOLU! – TIKLAYIN

TRANSFER İÇİN SATIŞ YAPILDI MI? – TIKLAYIN

FENER’DEN TARİHİ FARK! – TIKLAYIN

 

Yayınlanma Tarihi:07:34,