SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1’inci Lig ekibi Çaykur Rizespor’un yeni teknik direktörü Mustafa Denizli, bu çalışmanın hayatının en önemli köşe taşlarından biri olacağını belirterek, “Mucize beklememe gerek yok. Gerekeni yapacağız” dedi.

Mustafa Denizli, yardımcıları İbrahim Üzülmez, Yusuf Şimşek ve İtalyan kondisyoner Stefano Moreno, Çaykur Rizespor Kulüp Başkanı Metin Kalkavan ve başkan yardımcısı İmdat Sütlüoğlu ile birlikte Mehmet Cengiz Tesisleri’nde basın toplantısı düzenledi. Çok önemli bir çalışma içerisine girdiğini ifade eden Denizli, şunları söyledi:

“Kariyerimizi, deneyimizi ülke adına kullanmak için çok önemli bir fırsat. Bazen bu çalışmalardan mucizeler beklenir. Mucize beklememe gerek yok. Biz gerekeni yapacağız. Bir proje çerçevesinde düşündüklerimizi zaman içinde ekiplerle birlikte futbolcularla ve Rizelilerle gerçekleştirmeye çalışacağız. Devletimiz yıllardır işadamlarına çağrı yapar. Benim ülkenin her yerine kuracak fabrikam yok. Ama deneyimlerimi ve bilgilerimi başkaları ile paylaşma sorumluluğum var”

“ÜLKENİN HER TARAFINA RİZE’DEN VERİLMEKTE OLAN BİR MESAJDIR”

Burada yaşayacakları sportif başarının çok anlam ifade edeceğini vurgulayan Denizli sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu çalışma hayatımın en önemli köşe taşı olacak. Ülke futbolunu, beni ve ekibimi daha mutlu, sağlıklı, çizgi ve seviyesi yüksek yerlere taşımak için katkılarımızı ortaya koyacağız. Bu sadece Çaykur Rizespor projesi değildir. Ülkenin her tarafına Rize’den verilmekte olan bir mesajdır. Bu benim projelerimden biriydi. Yıllar önce bir denemem oldu ama onu gerçekleştiremedim. Bu kez Rize’de gerçekleştireceğiz. Burada sizlerle olmaktan mutluyum. Zor bir yarış. Heyecanı ve çekişmeli bir lig bizi bekliyor. Türkiye’nin her tarafına Rize’den iyi mesajlar ve güzel futbol sunacağız. Bizim gibi hedefi olan çok takım var. Bu da ikinci yarının zorlu geçeceğinin habercisidir. Sağlıklı ve genç bir ekip kurduk. Bu yolda ekibimin de sağlıklı bir yol haritası olacak.”

“GÖREVİMİZ ZOR”

Hayata bakış açısı ve değerlendirmelerinin bazen böyle ortamlar hazırladığını ifade eden Denizli, “Rizespor’un bugüne kadar bana getirdiği öneriden önce 4 kulüpten daha çalışma teklifi aldım. Ama bu tekliflerde düşüncelerimle bir paralellik oluşturamadım. Huzurlu bir çalışma ortamını içimde yaşamak ve buna inanmak için geldim. Rizespor’un yıllardır düşündüklerini gerçekleştirememiş olmasından dolayı geldim. Rizespor’un karşısına hem futbolcu hem teknik adam olarak çıktım. Şimdi ise Rizespor’un hocası olarak planlarımı gerçekleştirmek için görevi kabul ettim. Hangi şehirde olursa olsun düşüncelerimi gerçekleştirmek için giderim. Elbette beklentiler çok fazla. Görevimiz daha zor. Bu zorluk başarı isteğimizi çoğaltacaktır. Bu çerçevede çalışma ortamı gerçekleşti. Hayatım boyu verdiğim hiç bir karardan pişman olmadım” dedi.

“4 OYUNCU TRANSFER EDECEĞİZ”

Çaykur Rizespor’un oynadığı son iki maçta aldığı 4 puanı hak edecek futbol oynamadığını ifade eden Denizli, takıma en az 4 futbolcu transfer edeceklerini belirterek şöyle konuştu:

“Burada sorun yaşayan arkadaşlar var. Soru işareti yaşanan arkadaşlar var. Bunları yok sayacağız. Bizimle aynı hedef ve düşünceyi paylaşan 4 oyuncu alacağız. Bu oyunculara net bir şekilde ihtiyacımız var. Kamuoyunda ismi dolaşan oyuncuların hiçbiri gerçek değil. Buraya gelecek olan futbolcular ruhen Rize’de olmalıdır. Sadece fiziken olmaları bir şey ifade etmez. Biz de transferde bu kriterleri ön planda tutuyoruz. 22 kişilik bir kadro yapısı içerisinde ikinci yarı hazırlıklarına başlamayı düşünüyoruz.”

“RÜŞTÜ’YÜ DE ARAMIZDA GÖRMEK İSTİYORUZ”

Denizli, kaleci antrenörü konusunda Rüştü ile görüştüklerini belirterek kendisini de bu kadroda görmek istediğini söyledi. Rüştü’nün de kadroda yer almak istediğini vurgulayan Denizli, ailesi ile birlikte olmak istediği için şu an cevap veremediğini ancak görüşmelerin sürdüğünü söyledi.

İLK KEZ BİR YILIN ÜZERİNDE KONTRAT İMZALADIM

Bugüne kadar çalıştığı takımlarla sürekli 1 yıllık kontrat imzaladığını belirterek ilk kez Çaykur Rizespor ile 1.5 yıllık sözleşme imzaladığını anlatan Denizli, “Bu bakımdan Rizespor ile yaptığımız kontrat benim en uzun süreli kontratım oldu. Başarı olduğu yerde zaten kontrat uzar. Buraya ÇAYKUR çayı içmeye gelmedim. Başarıyı yakalamaya geldim” diye konuştu.

İKİ HATIRLATMA DENİZLİ’Yİ ÇOK GÜLDÜRDÜ

Basın toplantısı sırasında Çaykur Rizespor’a Galatasaray forması altında korner atışından gol attığının hatırlatılması üzerine gülen Denizli, “Ben bu golü hatırlamıyorum. Öyle 18 golüm vardı, bu da varsa 19 oldu” dedi. Denizli son 4 yılda Rizespor’a 114 futbolu geldiğinin söylenmesi üzerine de kendisini gülmekten alamadı.

FUTBOLUN TEK PATRONU MUSTAFA DENİZLİ’DİR

Çaykur Rizespor Kulüp Başkanı Metin Kalkavan ise Türkiye’nin yetiştirdiği en değerli futbol insanlarından Denizli’nin Rizespor’da olmasının kendilerini mutlu ettiğini belirterek kulüpte çok farklı bir yapılanmaya gittiklerini söyledi. Bundan böyle Rizespor’da futbolun tek patronunun Mustafa Denizli olduğunu ifade eden Kalkavan şunları söyledi:

“Futbolu ona emanet ettik. Futbol şubesinden sorumlu yöneticilik ve sportif direktörlük görevini kaldırdık. Artık biz futbola karışmayacağız, kulübü idare edeceğiz. Yöneticilerde dahil olmak üzere tesislere girmek artık izne tabi olacak. Burası artık Denizli ve ekibinin mutfağıdır. Biz bile hocamızın daveti olmadan bu mutfağa girmeyeceğiz. Mustafa Denizli ve ekibine bundan sonra başarılar dileriz.”

Kalkavan, Denizli’nin Cengiz ve Kazancı ailelerinin sponsorluğunda Rize’ye geldiğini belirterek Rizespor’un kasasından bir kuruş para çıkmadığını sözlerine ekledi.

Yayınlanma Tarihi:23:10,