SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

La Liga devi Real Madrid’in Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo’nun, 2015’te bitecek olan sözleşmesini yenilemeyi reddettiği belirtildi, Paris Saint Germain’in ise rekor bir teklif sunacağı iddia edildi.. La Liga devi Real Madrid’de mutsuz günler geçiren Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo, sözleşmesinin bitiminde takımdan ayrılabileceğini sinyallerini verdi.

Daily Mail’deki habere göre; Real Madrid’in teklifini geri çeviren Ronaldo, sözleşmesinde kalan 2 yıllık süreyi tamamladıktan sonra Başkent ekibinden ayrılacak. Real Madrid, bu durumun gerçekleşmesi halinde 80 milyon pounda transfer ettiği Portekizli yıldızı 2015 yılında bedelsiz olarak kaybedecek.

Real Madrid, Portekizli yıldızın sözleşmesini 2018’e kadar uzatmak isterken, yıllık gelirini de yüzde 50 artırarak 15 milyon pounda çıkarma teklifi yaptı. İspanyol basınında ise Madrid’deki ortamdan giderek rahatsızlık duymaya başlayan Ronaldo’nun, sezon sonunda bile takımdan ayrılmaya hazır olduğu ifade edildi.

Ronaldo’yu kadrosuna katma konusunda mali anlamda sıkıntısı olmayan Paris Saint-Germain’in 27 yaşındaki yıldız oyuncunun transferi için 90 milyon poundluk rekor bir teklif sunacağı belirtildi.

CARLO ANCELOTTİ: RONALDO’NUN TRANSFERİ İHTİMAL DIŞI

Ronaldo'nun, Real Madrid'le 2015'te bitecek olan sözleşmesini uzatmayacağı ve bir sonraki takımının Paris Saint-Germain olabileceğine dair söylentiler çıkmıştı.

Ancak PSG patronu Carlo Ancelotti, yıldız oyuncunun Paris'e gelmesine ihtimal vermediğini söyledi. La Stampa gazetesine konuşan Ancelotti, “Buraya gelmesine ihtimal vermediğini düşünüyorum. Para onun aklını çelmeye yetmez ve kulübünü belirlemek konusunda önceliği bu olmaz” dedi.

İtalyan teknik adam, Ronaldo hakkındaki sözlerini “Onun gibi oyuncuları çalıştırmayı severim ve takımımda da böyle oyunculara sahibim. Ama Lucas Moura'nın da katılmasıyla takımda 30 futbolcu oldu ve daha fazla transfere ihtiyacım yok” şeklinde sonlandırdı.

DEVLERİN ARDA SAVAŞI ‘BEN ÇOK RAHATIM’

VİLANOVA DÖNÜYOR!

İSPANYOLLAR ARDA’YA TEPKİLİ!

RONALDO’YA ÇILGIN TEKLİF!

REAL’İN EN BÜYÜK GÖZDESİ!

FALCAO KARARINI VERDİ

Yayınlanma Tarihi:18:30,